Czym wyróżniają się plakaty retro?

Plakaty w stylu retro to świetny sposób na urozmaicenie wystroju domu, ale to dopiero początek listy ich zalet. Dlaczego plakaty vintage mają ta dużą siłę przebicia?

Wszystko sprowadza się do tego, że są one dobrze wykonane, estetyczne i dotyczą wielu obszarów życia. Istnieją retro plakaty filmowe, retro okładki płyt, retro plakaty z podróży - ten gatunek pojawia się w różnych formach. Mogą odnosić się zarówno do wydarzeń z przeszłości, jak i aktualnej sytuacji. Ze względu na swoją różnorodność, dają w zasadzie nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Plakaty retro i vintage - idealne do pokoju dziennego

Plakaty vintage i w stylu retro to świetny sposób na unowocześnienie pokoju dziennego. Przy niewielkim budżecie dodadzą odrobinę współczesnego stylu, a także staną się pretekstem do zaproszenia przyjaciół, którzy cenią sobie odrobinę stylu.

Motyw plakatów retro można zrealizować na wiele różnych sposobów. Jednym z nich jest zakup plakatów z tej samej epoki, aby wszystkie miały ten sam wygląd i klimat. Innym rozwiązaniem jest wybór plakatów tego samego typu, ale w różnych stylach.

Trzecią opcją jest mieszanie epok, co sprawdzi się doskonale, jeśli masz jeden dominujący kolor lub wzór, który łączy Twój salon w całość. Dwie ostatnie opcje z większym prawdopodobieństwem sprawią, że Twój salon będzie spójny i stylowy. Pierwsza propozycja jest dużo bardziej odważna.

Plakaty retro w miejscu pracy

Inspirujące i motywacyjne plakaty w stylu retro w biurze to fantastyczny sposób na nadanie osobowości każdemu miejscu pracy. Dzięki nim ludzie mogą szybko nabrać pozytywnego nastawienia przed rozpoczęciem dnia pracy, a także przypomnieć pracownikom o podstawowych wartościach firmy. Komunikaty motywacyjne mogą pomóc pracownikom w utrzymaniu dobrego nastroju podczas długich godzin pracy nad samotnymi projektami.

Retro znowu w modzie

Plakaty w stylu retro i vintage powróciły na salony - dosłownie i w przenośni. Nic w tym dziwnego. Doskonale odnajdują się w wielu stylach, zwłaszcza nowoczesnych, ale również są bardzo uniwersalne. Można powiesić je zarówno w salonie i pokoju dziennych, jak i sypialni dziecka. Wszędzia tam doda stylu, humoru oraz awangardowej elegancji.