Proces wyboru idealnego zegarka wbrew pozorom nie jest łatwy, zwłaszcza że oferta na rynku jest bardzo szeroka. Po czym można poznać, że zegarek jest oryginalny?

Oryginalne zegarki - gdzie kupić? 

Poszukiwanie oryginalnego zegarka bywa dla nas sporym wyzwaniem. Zastanawiamy się nad tym, gdzie znaleźć najciekawsze propozycje w atrakcyjnych cenach. Okazuje się, że dobrym rozwiązaniem jest zakup zegarka w autoryzowanym sklepie Zegarownia, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Znajdziemy tutaj jedynie oryginalne, wytrzymałe i stylowe zegarki, takie jak np. Swatch i wiele innych.

Jak rozpoznać podrabiany zegarek?

Niestety w branży zegarków często dochodzi do problemu podróbek, nawet na masową skalę. Jak zatem rozpoznać tzw. podróbki? Zazwyczaj są to prymitywnie wykonane zegarki z materiałów niższej jakości, często wzorowane na modelach znanych marek. Przy odrobinie wiedzy nawet początkująca osobie rozpozna to, czy zegarek jest oryginalny! Oferowane podróbki zazwyczaj znajdują się na targach, jarmarkach i ulicznych stoiskach - już samo miejsce sprzedaży oznacza niewiadome pochodzenie. Plusem jest to, że aktualnie w sklepach polskich raczej nie trafiają się podróbki, zwłaszcza że obowiązuje prawo chroniące nazewnictwo firm i wzory danych modeli. Przykładem oryginalnego i niezawodnego zegarka jest z pewnością G-Shock

Cechy podrabianych zegarków

Czym zazwyczaj cechują się podrabiane czasomierze? Okazuje się, że często nie mają one żadnych napisów na tarczy lub w innych miejscach z logo firmy lub jej nazwą. Jedynie swoją formą przypominają znane modele, a ich wygląd może być fantazyjny i bogaty. Poza tum takie zegarki mają mnóstwo sportowych funkcji oraz wskazówek na tarczy. Najczęściej te funkcje nie działają i mają za zadanie jedynie przyciągać potencjalnych klientów. 

Zegarek podrabiany szybko matowieje, śniedzieje, brudzi rękę, traci estetykę, czy nawet wywołuje alergie. Nie zapominajmy także o paskach, które mogą mieć słabą jakość i błyskawicznie się niszczą. 

Oryginalne zegarki

Oryginalny zegarek ma z pozoru prostą definicję - jest wykonany w jednej fabryce w całości, czyli posiada solidny mechanizm, kopertę, bransoletkę, tarczę i pasek. Ponadto posiada unikalne cechy i firmową numerację, jaka jest indywidualna dla koper i mechanizmów. Dawniej każda marka miała swój zespół projektowy, własne manufaktury i specjalistów, którzy dbali o unikalność produktów. Dzięki temu nawet najprostsze elementy w zegarku były charakterystyczne dla konkretnego producenta. 

Aktualnie jednak produkcja czasomierzy odbywa się na ogromną skalę, przez co coraz trudniej jest rozpoznawać oryginały. Pamiętajmy o tym, że każdy oryginalny czasomierz posiada numer referencyjny! Można go znaleźć na deklu zegarka i na stronie produktu w sklepie z zegarkami. Gdy już znajdziemy taki numer, nie zapominajmy sprawdzić na stronie producenta, czy dany zegarek w ogóle istnieje.