To nowoczesne rozwiązanie pozwala zaoszczędzić wiele czasu, a obsługa służącego do składania zamówień programu jest bardzo prosta. Co warto wiedzieć przed korzystaniem z InPost Fresh?

Czy zamawianie spożywki online jest bezpieczne?

Jeszcze niedawno zakupy przez internet ograniczały się do zamawiania sprzętu RTV i AGD, ubrań czy kosmetyków, a kilkanaście lat temu pomysł sprawunków online wydawał się czymś abstrakcyjnym. Obecnie handel elektroniczny dynamicznie się rozwija, a jego potencjał decydują się wykorzystać również przedsiębiorstwa z branży spożywczej.

Konsumenci mają więc możliwość nie tylko skorzystania z usługi dowozu jedzenia z restauracji, ale i realizacji za pośrednictwem internetu swojej codziennej listy zakupów spożywczych. Poszczególne firmy udostępniają swoim klientom dedykowane zakupom online strony oraz aplikacje mobilne. Przykładem takiej aplikacji, przy pomocy której jej użytkownicy mogą dokonać zakupów spożywczych, jest InPost Fresh.

Wiele osób obawia się o stan produktów spożywczych zamawianych online. Najczęściej dotyczą one transportu jedzenia, który jak wiadomo, musi być do odpowiednio przystosowany do rodzaju transportowanych artykułów.

Produkty spożywcze są przewożone w specjalnych ciężarówkach, które pozwalają na dostosowanie temperatury do ich rodzaju. Wobec tego jedzenie zawsze dociera do klientów w nienaruszonym stanie, a proces logistyczny nie ma żadnego wpływu na jego jakość.

Jak zamawiać produkty spożywcze w InPost Fresh

Zamawianie artykułów spożywczych z dowozem do domu jest możliwe dzięki aplikacji InPost Fresh. Informacje na jej temat klienci znajdą na oficjalnej stronie internetowej https://inpostfresh.pl/. Przed rozpoczęciem zakupów konieczna jest instalacja aplikacji, którą można pobrać zarówno w Apple Store, jak i Google Play.

Następnie użytkownik zostaje poproszony o podanie numeru telefonu oraz adresu. Dzięki tym danym kurier będzie mógł szybko dostarczyć zamówienie we wskazane przez klienta miejsce. Co więcej, pracownik InPost Fresh zrobi to w wyznaczonej godzinie, ponieważ aplikacja umożliwia jej wybór i zaplanowanie dostawy nawet z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Później klientowi pozostaje tylko skompletowanie swojego wirtualnego koszyka. Oferta aplikacji InPost Fresh to szeroki asortyment produktów spożywczych, w tym artykułów BIO oraz EKO.

Następnie za pomocą kilku kliknięć w ekran smartfona konsument przechodzi do etapu płatności za swoje zamówienie. Wszystko przebiega bezpiecznie dzięki m.in. systemowi płatności internetowych Przelewy24 i szybkim płatnością kodem BLIK.

Zakupy online z InPost Fresh – jakie mają zalety?

Wśród zalet sprawunków spożywczych przez internet wymienia się przede wszystkim wygodę. Użytkownik aplikacji InPost Fresh jest w stanie kupić wszelkie niezbędne produkty spożywcze za pomocą kilku kliknięć w ekran swojego smartfona praktycznie w każdym momencie. Może więc zrobić to w przerwie od pracy czy podczas podróży.

W taki sposób klient unika wielu utrudnień wynikających z wizyty w sklepie stacjonarnym. Nie musi stać w korkach, jadąc do sklepu i przemieszczać się po zatłoczonym markecie, aby finalnie znaleźć się w długiej kolejce do kasy. Co więcej, użytkownik InPost Fresh oszczędza sobie również dźwiganie ciężkich siatek z zakupami, ponieważ zamówienie odbiera w dogodnym dla siebie miejscu np. w domu