Problem może spotkać nas w najbardziej niespodziewanym momencie i to, jak sobie z nim poradzimy, zależy w dużej mierze od wybranej opieki medycznej. Chcąc cieszyć się usługami na najwyższym poziomie, warto postawić na tę prywatną. Sprawdź, z czego to wynika i jakie są jej najważniejsze zalety!

Natychmiastowy dostęp do specjalistów

W walce z chorobą często kluczową rolę odgrywa czas. Im szybciej zdiagnozowany zostanie problem i im szybciej rozpoczniesz leczenie, tym większe będą szanse na błyskawiczny powrót do formy. Prywatna opieka medyczna daje taką możliwość, ponieważ dzięki niej zyskujesz natychmiastowy dostęp do specjalistów – zwykle na stacjonarną wizytę u lekarza czekasz do 5 dni, a konsultacja online ma miejsce jeszcze szybciej. To o wiele krócej niż w przypadku publicznej opieki zdrowotnej, gdzie czas oczekiwania w kolejce to nierzadko kilka tygodni, a nawet miesięcy.

Co więcej, prywatna opieka zdrowotna, umożliwia umiwienie się na wizytę u specjalisty bez skierowania. Nie obowiązują Cię również jakiekolwiek limity, co sprawia, że korzystasz z usług lekarskich zawsze wtedy, gdy jest to konieczne.

Możliwość bezgotówkowego wykonania specjalistycznych badań i zabiegów

Walka o zdrowie wcale nie musi być kosztowna, zwłaszcza z odpowiednim ubezpieczeniem. Daje Ci ono możliwość korzystania ze specjalistycznych usług medycznych bez konieczności opłacania każdej z nich. Zostajesz objęty kompleksową ochroną – zarówno pod względem profilaktyki, jak i leczenia różnego rodzaju chorób.

Prywatna opieka medyczna pozwala Ci wykonywać badania, które bez polisy mogłyby kosztować kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych. Mowa tu o:

  • badaniach profilaktycznych;

  • badaniach diagnostycznych;

  • badaniach ambulatoryjnych.

Niezależnie więc od tego, czy chcesz wykonać USG, RTG, badanie moczu, krwi, czy hormonalne, z ubezpieczeniem zdrowotnym nie zapłacisz za nie ani złotówki.

To jednak nie wszystko. Prywatna opieka medyczna daje również możliwość skorzystania z zabiegów ambulatoryjnych, które mogą okazać się niezbędne w walce z chorobą czy urazem, a także rozmaitych szczepień. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, by rozszerzyć zakres ochrony ubezpieczenia o świadczenia związane z rehabilitacją, a nawet zasiłkiem szpitalnym.

Otrzymujesz więc w tym zakresie ogromne możliwości, dzięki którym możesz spać spokojniej i bez obaw witać każdy kolejny dzień.

Wsparcie lekarza bez wychodzenia z domu

Stawiając na prywatną opiekę medyczną, możesz zyskać wsparcie specjalistów nie tylko w ich prywatnych gabinetach. Wybierając odpowiednie ubezpieczenie, skorzystasz również z e-wizyt (np. w formie czatu lub rozmowy video), teleporad, a nawet będziesz mógł liczyć na to, że lekarz odwiedzi Cię w Twoim miejscu zamieszkania.

Potrzebujesz recepty bez wychodzenia z domu? Możesz otrzymać ją nawet po konsultacji przez internet. A może chcesz skorzystać z diagnostyki online? Z prywatną opieką medyczną jest to możliwe. Wszystko to sprawia, że zyskujesz komfort i wsparcie również w sytuacji, gdy choroba lub uraz uniemożliwiają Ci odwiedzenie placówki medycznej.

Dostęp do najlepszych placówek medycznych w kraju

Wpływ na jakość leczenia ma wiele czynników – kwalifikacje i doświadczenie specjalistów, rodzaj wyposażenia gabinetu, a nawet standard placówki. Korzystając z prywatnej opieki medycznej możesz mieć pewność, że zyskasz dostęp do najlepszych przychodni, które dzięki nowoczesnym sprzętom oraz wykwalifikowanym specjalistom zapewnią Ci kompleksowe wsparcie. Z czego to wynika?

W ramach prywatnego ubezpieczenia możesz skorzystać z wielu rekomendowanych placówek medycznych, które znajdują się na terenie całej Polski. Masz więc pewność, że o Twoje zdrowie zadbają wyselekcjonowani specjaliści świadczący usługi w doskonale wyposażonych gabinetach. Niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, znajdziesz placówkę odpowiadającą Twoim potrzebom i zostaniesz otoczony najlepszą opieką.

Dopasowanie ubezpieczenie zdrowotnego do indywidualnych potrzeb

Aby skorzystać z prywatnej opieki medycznej, wystarczy wykupić odpowiednie ubezpieczenie. W tej kwestii również zyskujesz duży komfort – w cenionych firmach ubezpieczeniowych, takich jak Compensa, możesz bowiem wybrać polisę dopasowaną pod względem zakresu ochrony w pełni indywidualnie do swoich potrzeb. Wiesz przy tym, ile i za co płacisz, a także korzystasz z takich usług i rozwiązań, które są najbardziej potrzebne Tobie oraz Twoim bliskim.