Wielogodzinna trasa, szczególnie dla osób nieprzyzwyczajonych na co dzień do ruchu, może zakończyć się kontuzją. Jak zminimalizować skutki takiego nagłego przeciążenia? Pomocny okazać może się przenośny masażer ręczny. Poznaj jego zalety i włóż do torby podróżnej.

Przygotuj się na aktywny wypoczynek

Przedstawiona we wstępie sytuacja wcale nie jest abstrakcyjna. Nawet na pozór zwyczajny spacer może być źródłem problemów mięśniowych. Zwłaszcza w obliczu sytuacji, kiedy turysta jedynie podczas urlopu jednego dnia wykonuje więcej niż 20 tysięcy kroków. Trudno jednak wyobrazić sobie, aby po opłaceniu wysokich kosztów podróży i pobytu, nie skorzystać ze wszystkich atrakcji oferowanych w docelowym miejscu.

Zaleca się zatem rozłożenie sił i stopniowe zwiększanie obciążenia pieszych wędrówek. To szczególnie ważne, gdy mowa o turystyce górskiej, a nawet w kontekście trekkingu po terenach wyżynnych. Strome podejścia i zejścia obciążają stawy oraz mięśnie. Bez odpowiedniej rozgrzewki łatwo o urazy. Może do nich dojść już podczas długiego spaceru. Co bywa niebezpieczne, ponieważ w niektórych miejscach, zwłaszcza oddalonych od miejskiej zabudowy, trudno uzyskać fachową pomoc. Powrót do hotelu lub schroniska prawdopodobnie będzie wiązał się licznymi trudnościami i dolegliwościami bólowymi.

Tak skrajny przypadek opisuje oczywiście najczarniejszy z możliwych scenariuszy. Niemniej właściwym działaniem jest przede wszystkim zapobiegliwość i odwołanie do zdrowego rozsądku. Przed samym urlopem, jeśli ma to być aktywny wypoczynek, warto odwiedzić siłownię lub postawić na codzienną solidną rozgrzewkę przynajmniej tydzień przed wyjazdem. Ćwiczenia rozciągające przygotowują organizm na większy wysiłek, a przez to osłabiają ryzyko wystąpienia urazów, mogących przerwać lub zepsuć długo oczekiwane wakacje.

Masażery ręczne wibracyjne kupisz na: https://casada.pl/kategoria-produktu/masazery/masazery-reczne

Zamów wibracyjny pistolet do masażu MediGunPRO

Przygotowanie fizyczne jest wskazane, podobnie jak wyposażenie w masażer ręczny. Po całodniowej wędrówce po lesie lub górskim szlaku, warto sięgnąć po niego do walizki. Pistolet do masażu nie zajmuje wiele miejsca i jest lekki, dlatego nie obciąży nadmiernie bagażu turystycznego. Drgania głowicy rozluźniają mięśnie, które odczuwają ulgę po intensywnej pracy.

Przykładem takiego urządzenia jest wibracyjny pistolet do masażu MediGunPRO. To produkt cenionej na świecie niemieckiej marki Casada, która również w Polsce sprzedaje swoje fotele masujące i sprzęt mniejszych gabarytów. Model jest wyposażony w sześć wymiennych głowic masujących i posiada dwa tryby: ręczny i automatyczny. Ponadto może pracować z różną intensywnością, w zależności od aktualnych potrzeb.

Nie stresuj się, że w trakcie wymarzonego wyjazdu dopadnie Cię bolesna dolegliwość mięśniowa. Kup masażer ręczny Casada, włóż go do walizki i zrelaksuj się po pięknej wycieczce pełnej niezapomnianych wrażeń i widoków.