Inteligentny zegarek ma bardzo dużo funkcji, które są przydatne w trakcie wykonywania codziennych czynności. Przykładem są funkcje sportowe i funkcje monitorujące życiowe parametry. Na rynku są różne modele smartwatchy. W artykule wyjaśniamy, dlaczego warto mieć inteligentne zegarki i jak działa smartwatch.

1. Dla kogo inteligentny zegarek?

2. Jak działa smartwatch?

3. Inteligentne zegarki jako pomysł na prezent

Na rynku są różne marki produkujące smartwatche. Wybór inteligentnych zegarków jest bardzo duży. Pod względem cenowym jest spora rozpiętość, dzięki czemu każdy może kupić idealny dla siebie smartwatch. Najniższa cena nie zawsze jest najważniejszym kryterium wyboru. Konsumenci zwracają uwagę na renomę producenta oraz na funkcję inteligentnego zegarka. Produkty tego rodzaju cieszą się dużą popularnością na całym świecie. Skutecznie zastępują zwykłe zegarki. W szczególności smartwatcha chcą mieć osoby aktywne, które mogą między innymi kontrolować intensywność treningu,  liczbę wykonanych kroków i ilość spalonych kalorii. Smartwatch współpracuje ze smartfonem. Może też działać niezależnie od telefonu. 

Dla kogo inteligentny zegarek?

Smartwatch to produkt dla każdego, kto pasjonuje się najnowszymi technologiami i chce po prostu sobie ułatwić codzienne funkcjonowanie. Przykładowo smartwatch może monitorować aktywność fizyczną i sprawdzać życiowe parametry. Z poziomu zegarka można sprawdzić tętno i tym podobne parametry. Nie występuje wówczas konieczność sięgania po sprzęt medyczny. Oczywiście smartwatch takowego sprzętu całkowicie nie zastąpi, ale może zasygnalizować, że czas przerwać trening. Dla osób zapracowanych bardzo dobrą funkcją jest odbieranie powiadomień. Dzięki temu nie trzeba ciągle sprawdzać skrzynki mailowej. Możliwe jest też wykonywanie połączeń. Dzisiaj można bez problemu mieć smartwatch pasujący do stylu życia danego konsumenta. 

Jak działa smartwatch?

Osoby, które dopiero zastanawiają się nad zakupem smartwatcha, często pytają, jak działają smartwatche. Dla pełnej funkcjonalności smartwatch powinien być skomunikowany ze smartfonem. Urządzenia są parowane za pomocą technologii Bluetooth. Przy wyborze koniecznie trzeba sprawdzić, z jakimi systemami będzie współpracować smartwatch (czy będzie to Apple, czy Android lub oba jednocześnie). Smartwatch umożliwia korzystanie z aplikacji sportowych i zdrowotnych. Można sprawdzić między innymi jakość snu. Monitorowanie snu ma ogromne znaczenie dla osób, które mają problemy z zasypianiem lub przespanej nocy w ogóle nie czują się wypoczęte. Niektóre modele mogą mieć wbudowany dyktafon i aparat do robienia zdjęć. Można zakupić model dla biegaczy, dla przedsiębiorców oraz dla miłośników technologicznych nowinek. W sklepach dostępne są smartwatche dla kobiet, mężczyzn i dla dzieci. Smartwatch nie zastąpi smartfona. Alternatywą dla urządzenia jest smartband. 

Inteligentne zegarki jako pomysł na prezent

Smartwatch może być świetnym pomysłem na prezent dla bliskich osób (na przykład dla zony, dla męża, dla córki, matki, dla ciotki). By osoba obdarowana była w pełni zadowolona z takiego upominku, warto wcześniej upewnić się, jaki jest jej wymarzony smartwatch. Może tutaj przede wszystkim chodzić o prowadzony tryb życia. Inny model będzie lepszy dla sportowca, a inny dla osoby pracującej w biurze. Trzeba też dokładnie przeanalizować funkcje produktu. Bardzo ważny jest też design — jest to kwestia aktualnych trendów modowych. Są osoby, które chcą mieć wyłącznie produkty premierowe, a inni mogą chcieć starsze modele.