Stal nierdzewna – zalety

Jednym z podstawowych powodów, które sprawiają, że stal nierdzewna tak chętnie jest stosowana jest jej trwałość oraz odporność na działanie czynników atmosferycznych. Dobre gatunki stali mogą przetrwać nawet kilkaset lat. Powoduje to zmniejszenie kosztów, nie ma bowiem konieczności wymiany zardzewiałych lub zużytych elementów. Właśnie z tych powodów znajduje ona szerokie zastosowanie m.in. jako pokrycia dachowe, natomiast pręty nierdzewne, pręty kwasoodporne oraz kątowniki, płaskowniki powszechnie stosowane są np. w budownictwie.

Kolejną zaletą stali nierdzewnej są względy ekonomiczne, ponieważ koszt tego materiału jest porównywalny do kosztów generowanych podczas stosowania tradycyjnych surowców, które jednak nie są tak trwałe jak stal nierdzewna.

Stal nierdzewna doceniana jest także za jej elegancki wygląd. Można tworzyć z nich zarówno nowoczesne aranżacje, jak i wnętrza bardziej tradycyjne. Architekci często sięgają po ten produkt przy balustradach, schodach, barierkach czy poręczach. Właśnie przy tych konstrukcjach stosuje się redukcję nierdzewną.

Ekologia – to ważny walor stali nierdzewnej. Stal nierdzewna wykonana jest w 100 % z materiałów, które mogą podlegać recyklingowi. Ponadto stal posiada właściwości umożliwiające kontakt z produktami spożywanymi przez człowieka, stąd wykorzystywanie jej do produkcji armatury.

Stal nierdzewna – w budownictwie

Stal nierdzewna wykorzystywana jest w wielu dziedzinach – budowlance, przemyśle, w domu. Jest bardzo popularna ze względu na swoje wyjątkowe właściwości.

Pomimo wciąż rosnących cen materiałów budowlanych, cały czas obserwujemy prawdziwy boom na budownictwo mieszkaniowe. Budowane są zarówno nowoczesne osiedla, jak i modne ostatnio aleje domów jednorodzinnych. Stal nierdzewną można zastosować zarówno na etapie budowy fundamentów, jak i w "wykończeniówce". Stal nierdzewna jest materiałem odpornym na korozję zarówno ze strony czynników atmosferycznych, jak i rozcieńczonych kwasów. Ponadto jest stosowany w wysokich temperaturach dzięki niewidzialnej powłoce tlenku chloru. Dzięki temu produkty ze stali nierdzewnej cechują się długowiecznością i wytrzymałością. Stalowe elementy świetnie wyglądają, łatwo je utrzymać w czystości i są odporne na wszelkie działania wandalów.

Bardzo ważne jest także to, że nie wymagają one regularnej i kosztownej konserwacji. Wykonuje się z nich wiaty przystankowe, ławki, stojaki na rowery czy lampy uliczne.

W architekturze...

Coraz częściej po artykuły ze stali nierdzewnej sięgają architekci i projektanci wnętrz. Materiał ten stanowi bowiem doskonały element dekoracyjny, który bardzo dobrze sprawdza się w nowoczesnych i designerskich przestrzeniach. Można z nich wykonać modne dodatki, osłony kolumn czy filarów. Wykorzystuje się je w obiektach publicznych – galeriach , parkach. Nawet przy częstej dezynfekcji zachowują doskonały wygląd. Wiele urządzeń AGD posiada właśnie taką obudowę. No i oczywiście w każdym domu znajdziemy elementy wykonane właśnie z tego tworzywa – sztućce, garnki, naczynia, ale także zlewozmywaki, armaturę i elementy wyposażenia łazienek. A wiadomo armatura to "od środka" wszelkiego rodzaju kolana nierdzewne, rury nierdzewne, trójniki, rury, itp.

Stal nierdzewna – w przemyśle...

Materiał ten stosowany jest w wielu gałęziach przemysłu.

1. Transport – materiał wykorzystywany w motoryzacji (układy wydechowe, elementy karoseryjne używane wyłącznie w pojazdach transportu publicznego (autobusy, koleje, pociągi). Ale również podwozia samolotów, zbiorniki paliwa, części turbin i silników a także szereg elementów złącznych.

2. Rafineria – materiał powszechnie stosowany w instalacjach wykorzystywanych do wydobycia i rafinacji ropy naftowej.

3. Energetyka – stal nierdzewna stosowana jest jako budulec instalacji odsiarczania spalin oraz w innych konstrukcjach jak elektrownie wiatrowe i tradycyjne.

4. Przemysł spożywczy – ma kluczowe znaczenie dla ludzkiego zdrowia. Dlatego materiały wykorzystywane w nim powinny spełniać wszelkie regulacje. Stal nierdzewna jak najbardziej znajduje tu zastosowanie. Ze względu na: blokowanie zanieczyszczeń mikrobiologicznych, dopuszczanie środków czyszczących, zapobieganie namnażaniu się bakterii, przy zmiennej temperaturze.

 

Ten i o wiele szerszy asortyment znajdziesz na https://stalesia.com. Stalesia oferuje bardzo duży wybór artykułów ze stali nierdzewnej wykorzystywanych w wielu branżach. Wejdź na stronę a z pewnością znajdziesz wszystko czego potrzebujesz – rury, pręty, kolana, rury żaroodporne (wykorzystywane do produkcji kotłów, pieców parowych, wentylatorów do gorących gazów i wszelkiego rodzaju aparatury przemysłowej), kolana nierdzewne, tuleje stosowane w przemyśle spożywczym, chemicznym i w środowiskach narażonych na agresywne czynniki zewnętrzne, i wiele innych.