Podświadomie dążymy do tego, aby stworzyć w swoich wnętrzach przytulny klimat dla siebie, członków rodziny oraz gości, którzy nas odwiedzają. Świetnie nadają się do tego różnego rodzaju dekoracje. Jak je dobrać do wnętrz? Podpowiadamy.

Jak dobrać dodatki do stylu nowoczesnego?

Styl nowoczesny charakteryzuje się minimalizmem i prostotą. Meble i dodatki nie zakłócają przestrzeni mieszkalnej ani też pracy czy odpoczynku. Dyskretnie podkreślają jednak dynamiczny tryb życia właścicieli. Aby jeszcze bardziej podkreślić nasze wnętrza, świetnie sprawdzą się wazony z kolorowego szkła lub ceramiki. Stanowią one bardzo prosty, lecz jednocześnie efektowny element dekoracyjny. Będzie to również całoroczna ozdoba na każdy sezon. Z kolei lampiony czy świeczniki również idealnie wpasują się w nowoczesny wystrój. Połączenie metalu ze szkłem czy rattanem doda nieco kontrastu.

Poszukując nowoczesnych dekoracji do Twojego domu, nie zapominajmy o tekstyliach. Eleganckie poduszki na sofę, pledy czy koce wysokiej jakości świetnie dopełnią salonowy look. Zwracajmy jednak uwagę na dobór kolorów. Te neutralne i monochromatyczne pomogą nam stworzyć spokojne i sprzyjające relaksowi wnętrze. Intensywne barwy będą jednak dobrym akcentem, który przełamie neutralny schemat.

Styl rustykalny - jak dopasować do niego dekoracje?

Jeżeli lubimy naturalne materiały, takie jak drewno, cegłę, terakotę bądź rattan, postawmy na dekoracje do domu w stylu rustykalnym. Ich ogromną zaletą jest bezpretensjonalność i łatwość łączenia z innymi elementami dekoracyjnymi. Tego typu elementy zawierają w sobie neutralną kolorystykę i naturalne, czasem nawet surowe wykończenia. Można do nich zaliczyć podłogi z desek czy terakoty, a także meble z litego drewna. W takim wnętrzu dobrze sprawdzą się plecione koszyki, które spełnią swoją praktyczną funkcję do przechowywania różnych drobiazgów.

Idealnym dopełnieniem będą także drewniane elementy, takie jak skrzynki, pojemniki czy tace. Z pewnością przydadzą się w salonie, kuchni czy domowym biurze. Ozdoby wykonane z drewna szczególnie tego starego lub celowo postarzanego, błyskawicznie nadają wnętrzom rustykalny charakter. Ciekawą formą są również ocynkowane osłonki na doniczki, które przypominają wiaderka. Świetnie sprawdzą się w przypadku szczególnie dużych kwiatów doniczkowych.