Od 24 do 26 marca w Porcie Łódź zobaczymy prezentacje kolekcji znanych projektantów na sezon jesień/zima. W sobotę zaprezentowane zostaną stroje wieczorowe i casual, natomiast w niedzielę kolekcje sportowe i dziecięce. Sobotni wieczór uświetni pokaz mody Natalii Jaroszewskiej.

Sablewska opowie publiczności o najnowszych trendach w modzie. Stylistka spotka się z fanami w specjalnie wyznaczonej strefie – zatoce metamorfoz (obok sklepu H&M), gdzie doradzi, jakie fasony i kolory wybrać, by wyglądać modnie i stylowo. Natomiast Agnieszka Popielewicz-Hyży poprowadzi pokazy mody.

Obok sklepu Saturn zostanie zorganizowana strefa akcesoriów. Na stoiskach projektanci zaprezentują różnego rodzaju dodatki uzupełniające stylizację, takie jak biżuteria, krawaty, okulary, obuwie, szale oraz czapki. Natomiast aleja vis a vis sklepu Saturn zamieni się w przystań projektantów, gdzie w udostępnionych dla twórców mody lokalach na czas Port Fashion Days będzie można kupić unikatowe kolekcje z najnowszej oferty projektantów. Z kolei w strefie piękności (obok sklepów Sephora i Douglas) panie będą mogły poradzić się profesjonalistów w temacie makijażu, fryzury oraz wykonać kosmetykę rzęs lub paznokci.

Podczas Port Fashion Days nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. 25 i 26 marca IKEA zaprasza dzieci na warsztaty „Designerski wieszak”. Maluchy z pomocą animatorek zamienią zwykłe wieszaki na ubrania w wyjątkowe spersonalizowane ozdoby do swojego pokoju. Warsztaty odbędą się w Strefie IKEA Family (obok sklepiku szwedzkiego) w godzinach 11.00-18.00.