Można z niego korzystać w okresie letnim bez potrzeby wyjazdu na urlop. Aby basen ogrodowy spełnił swoją funkcję, musi być dobrany w odpowiedni sposób do otoczenia domu. Jak wybrać najlepszy basen do swoich potrzeb i gdzie go kupić?

Rozmiar basenu ogrodowego

Podstawową kwestią jest wybór rozmiaru basenu ogrodowego. Musi być on dostosowany do ilości wolnej przestrzeni. Należy przy tym wziąć pod uwagę nie tylko samą powierzchnię ogrodu, ale także jego wyposażenie i roślinność. Basen ogrodowy nie powinien być wciśnięty pomiędzy gęsto nasadzone krzewy i drzewa, bo korzystanie z kąpieli będzie uciążliwe.

Najlepszym rozwiązaniem jest pozostawienie wolnej przestrzeni z każdej strony zbiornika tak, aby wszyscy użytkownicy domu mogli mieć do niego swobodny dostęp. Należy zwrócić uwagę na wiek domowników oraz fakt, że wokół basenu mogą zbierać się większe grupy ludzi, na przykład, podczas spotkań towarzyskich. Tylko basen dostosowany do charakteru domu przyniesie satysfakcję i ochłodę w letnie dni.

Wykorzystane materiały

Niezmiernie ważne są materiały, z których wykonany jest basen. Będzie to bezpośrednio wpływać na wygodę użytkowania zbiornika. Basen może mieć powłokę wykonaną z tworzywa PVC, czyli polichlorku winylu, często wzmocnionego włóknem szklanym. Jest to materiał odporny na uszkodzenia mechaniczne, jak również promienie słoneczne. Basen ogrodowy wykonany w tej technologii charakteryzuje się małą wagą i bardzo długą żywotność. Można z niego korzystać przez wiele lat bez ryzyka, że materiał zmieni swoje właściwości. 

Nowoczesny basen stelażowy

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup basenu stelażowego. Dzięki sztywnej konstrukcji można tworzyć duże zbiorniki, które cechuje stabilność i duża wytrzymałość na uszkodzenia, zwłaszcza spowodowane dużym naporem wody. Basen ogrodowy stelażowy może być uzupełniony o drabinkę, która pozwala na bezpieczne wchodzenie i wychodzenie z kąpieli. Stelaż jest zazwyczaj wykonany z wysokiej jakości stali, która jest odporna na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Tego rodzaju konstrukcje należą do największych wśród wszystkich rodzajów dostępnych basenów ogrodowych.

Jedną z najlepszych propozycji jest basen Intex 305x76. Jest to model bardzo prosty w montażu, jak również w codziennej eksploatacji. Jest zbudowany za pomocą trzywarstwowego materiału o bardzo dużej wytrzymałości, a rama została wzmocniona specjalną taśmą wykonaną z kilkuwarstwowego tworzywa PVC. Basen Intex 305x76 ma wygodny korek spustowy, który pozwala na odprowadzenie wody z basenu poprzez podłączenie do węża ogrodowego. Jest to konstrukcja, która może służyć przez wiele lat, bez potrzeby stosowania specjalnych czynności konserwacyjnych.

Szeroka oferta na rynku

Baseny ogrodowe można znaleźć w ofercie wielu sklepów stacjonarnych oraz działających online. Jednak w zwykłym sklepie zazwyczaj dostępnych jest najwyżej kilka rodzajów basenów i to nie w stałej ofercie przez cały rok. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług jednego ze sklepów internetowych, który zapewni szeroki wybór modeli basenów.

basen

Polecanym sklepem, który od kilku lat uzyskuje pozytywne opinie klientów, jest S-mumo.pl. Można w nim kupić zarówno basen ogrodowy stelażowy (pod adresem https://s-mumo.pl/baseny-ogrodowe-stelazowe,c13.html), jak i rozporowy. Pracownicy firmy szybko doradzą najlepsze rozwiązanie do indywidualnych potrzeb. Firma oferuje baseny w bardzo atrakcyjnych cenach, a większość zamówień jest realizowana w czasie 24 godzin. Baseny są dostarczane za pośrednictwem znanych firm kurierskich, a postęp w realizacji zamówienia można śledzić na bieżąco.

Basen ogrodowy jest jedną z najlepszych propozycji wyposażenia nowoczesnego ogrodu. Może mieć duży rozmiar, a więc nadaje się do wykorzystania przez kilka osób. Jest zbudowany z wytrzymałych materiałów, a więc podczas eksploatacji nie trzeba obawiać się o uszkodzenia. Sklep S-mumo.pl oferuje głównie produkty firm Intex i Bestway, co gwarantuje wysoką jakość wykonania. W razie wątpliwości należy skontaktować się z konsultantem firmy, który szybko rozwieje wątpliwości i dobierze najlepszy basen ogrodowy do potrzeb każdego klienta.