Z powodzeniem można spędzić tutaj nie tylko krótki czas, ale także zaplanować dłuższy wyjazd, skupiając się również na okolicznych atrakcjach. Z całą pewnością nie będzie to czas stracony, gdyż na brak atrakcji turystycznych nie można narzekać.

Atrakcje dla dzieci w Solcu Kujawskim: od parku linowego po park rozrywki

Na terenie miasta znajduje się park linowy, w którym dzieci miło mogą spędzić czas. To mistrzowska okazja do tego, by w trakcie planowania wyjazdu do tego miasta móc wziąć pod uwagę również tę propozycję zagospodarowania kilku wolnych godzin.

Jurapark Solec Kujawski zasluguje na uwagę również z tego względu, że na jego terenie znajdują się:

- ścieżka dinozaurów,

- plac zabaw dla mniejszych dzieci,

- liczne karuzele i rowerki wodne dla starszych pociech i dorosłych,

- sala z dawnymi, archeologicznymi propozycjami,

- seans w kinie z efektami,

- park miniatur,

- możliwość zjedzenia obiadu na terenie Juraparku Solec Kujawski.

Solec Kujawski to przede wszystkim dinozaury i warto wybrać się do tego parku rozrywki, gdyż jest to atrakcja na cały dzień.

Noclegi dla grup z dziećmi w Solcu Kujawskim

Solec Kujawski jest miejscowością, która znajduje się stosunkowo blisko Bydgoszczy. Jest to więc piękna, malownicza okolica. Bez problemu udaje się skorzystać z noclegu zarówno w komfortowych pokojach, jak i na kempingu. To wyśmienita propozycja skierowana do wszystkich turystów, którzy chcą spędzić czas również w bliskim otoczeniu przyrody.

Niewątpliwie tak spora różnorodność miejsc noclegowych wpływa na to, że osoby podróżujące:

- indywidualnie, 

- rodzinnie,

- w większej grupie

mogą wybrać możliwość spędzenia nocy w takim miejscu, ktore okaże się dla nich najdogodniejsze w danym momencie. 

Solec Kujawski

Wycieczki zorganizowane dla dzieci w Solec Kujawski: od wyprawy rowerowej po wizytę w Muzeum Techniki

Bardzo dużym zainteresowaniem odbiorców cieszą się wycieczki zorganizowanie dla dzieci. To mistrzowska propozycja dla dzieci i młodzieży, które chcą miło spędzić czas w tej okolicy. Jurapark Solec Kujawski i inne atrakcje turystyczne znajdujące się w jego okolicy są tak ciekawe, że bez problemu udaje się miło spędzić czas w na tym terenie.

Istnieje możliwość skorzystania z licznych wycieczek rowerowych. Nie brakuje także szansy udania się do pobliskiego muzeum techniki, które również przypadnie do gustu osobom w różnym wieku. 

Solec Kujawski to także teren, na którym nie brakuje muzeum związanego z historią miasta, która również jest bardzo ciekawa. To idealne dopełnienie pobytu w Solcu Kujawskim, w którym na nudę z całą pewnością nie można narzekać. Sam Jurapark blisko Bydgoszczy jest miejscem, w którym można spędzić cały dzień. Miłym dodatkiem są ścieżki rowerowe o inne atrakcje turystyczne w województwie kujawsko-pomorskim, które można przy okazji zwiedzić w różnych miesiącach.