W artykule wyjaśnimy, dlaczego warto sięgnąć po takie urządzenie. Podpowiemy także, jak je otrzymać i użytkować zupełnie za darmo. Nawet przez 12 miesięcy.

Choć od kilku lat popularność płatności bezgotówkowych sukcesywnie rośnie, wybuch pandemii COVID-19 dynamicznie ją przyspieszył. Polacy zdecydowanie chętniej niż wcześniej wybierają karty płatnicze lub płatności mobilne. Dowodzą temu wnioski zaprezentowane w raporcie Warszawskiego Instytutu Bankowości: „Płatności bezgotówkowe oczami Polaków 2021”. Takie dane oznaczają tylko jedno – jeśli nie korzystasz jeszcze z terminala obsługującego płatności bezgotówkowe, to najlepszy moment, aby to zmienić. Z biznesowego punktu widzenia, posiadanie terminala płatniczego jest w Łodzi koniecznością. W tak dynamicznie rozwijającym się mieście, brak możliwości realizacji płatności bezgotówkowych może zaważyć na sukcesie przedsiębiorstwa.

Dlaczego warto sięgnąć po terminal?

Udostępnienie klientom płatności bezgotówkowych przyniesie Twojej firmie wymierne korzyści. Jakie?

  • Zwiększenie obrotów i zysków. Jak pokazują wnioski z badań Fundacji Polska Bezgotówkowa, przedsiębiorcy, którzy wdrożyli w sklepach i punktach usługowych terminale płatnicze, odczuwalnie zwiększyli przychody i zyski.
  • Przyciągnięcie nowych klientów. Jeśli nie oferujesz kupującym możliwości opłacenia rachunku bezgotówkowo, zamykasz się na tę grupę konsumentów, która na co dzień nie nosi w portfelu banknotów i monet. Terminal pozwoli Ci skutecznie do nich dotrzeć.
  • Zbudowanie przewagi konkurencyjnej. Istnieją branże i profesje, w których oferowanie płatności bezgotówkowych nie jest dziś standardem. Jest to m.in. sprzedaż produktów targach i bazarach, usługi rzemieślników i fachowców (szewca, hydraulika itp.) czy warsztaty samochodowe. Jeśli Twoi konkurenci nie oferują klientom możliwości opłacenia rachunku kartą, sięgając po terminal, zdobędziesz przewagę konkurencyjną. Będziesz także postrzegany jako „jeden z niewielu, u którego można zapłacić bez gotówki”.
  • Zbudowanie wizerunku nowoczesnej firmy. Możliwość zapłaty wyłącznie gotówką często bywa kojarzona jako brak podążania z duchem czasu. Wdrażając terminal, zbudujesz wizerunek nowoczesnego przedsiębiorcy, który precyzyjnie odpowiada na potrzeby współczesnych konsumentów.

Mimo wielu korzyści towarzyszących wdrożeniu płatności bezgotówkowych nie wszyscy przedsiębiorcy decydują się na takie rozwiązanie. Jednym z najczęstszych „ale” jest przeświadczenie o wysokich kosztach towarzyszących dzierżawie i użytkowaniu urządzenia.
Nie wszyscy wiedzą jednak, że dzięki Programowi Polska Bezgotówkowa można zredukować wysokość opłat do 0 zł. Nawet przez rok!

Jak działa Polska Bezgotówkowa i kto może skorzystać z Programu?

Do Programu mogą przystąpić przedsiębiorcy, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie posiadali terminala płatniczego (umowy z agentem rozliczeniowym). Przystępując do Polski Bezgotówkowej, dostaną nawet trzy terminale płatnicze z darmową dzierżawą przez rok. Nie poniosą także kosztów prowizji (przez 12 miesięcy lub do czasu osiągnięcia na poszczególnych urządzeniach obrotu 100 tys. zł).

Sięgnięcie po terminal płatniczy przyniesie Twojej firmie wymierne korzyści — pomoże zbudować przewagę konkurencyjną, zdobyć nowych klientów, zwiększyć obroty i zyski. Biorąc pod uwagę rosnącą popularność płatności bezgotówkowych, to najlepszy moment, by wyposażyć swoją placówkę w dostosowane do potrzeb Twojego biznesu urządzenie.