Jest to szczególnie ważne w przypadku butów wykonanych z naturalnych materiałów, na przykład ze skóry. Do impregnacji obuwia używa się takich produktów, jak tłuszcze do butów. Dlaczego warto je stosować? Zapraszamy do lektury!

Ochrona i pielęgnacja butów

Kluczem do długotrwałego komfortowego noszenia obuwia i zachowania jego pięknego wyglądu przez długi czas jest odpowiednia pielęgnacja - oczyszczenie z zanieczyszczeń i zabezpieczenie przed wilgocią, zarysowaniami, pęknięciami i innymi uszkodzeniami. Profesjonalne preparaty do butów, dedykowane obuwiu z naturalnej skóry, pozwalają chronić materiał, z którego wykonane są buty, co zwiększa ich trwałość. Dzięki temu możemy utrzymać nasze buty w doskonałej kondycji przez długi czas.

Tłuszcze do obuwia

Tłuszcze do butów posiadają w składzie dużą ilość wosków i olei, dzięki czemu zyskują właściwości regenerujące i pielęgnujące. Sprawiają, że skóra odzyskuje swoją hydrofobowość, co oznacza, że obuwie nie przemaka i nie przepuszcza wody do środka. Zwiększa to komfort noszenia butów, zwłaszcza jesienią i zimą. Dodatkowo, tego typu akcesoria do butów odżywiają materiał, a także nadają mu blask i miękkość. Dzięki odpowiedniemu nawilżeniu skórzane obuwie jest bardziej odporna na zarysowania, pęknięcia i inne uszkodzenia mechaniczne. 

tłuszcz do butów

Tak jak inne produkty do pielęgnacji butów, tak i tłuszcze do butów powinny być stosowane regularnie i we właściwy sposób. Systematyczność impregnowania powinna być uzależniona od warunków pogodowych i częstotliwości noszenia danej pary butów. W okresie jesienno-zimowym tłuszcze do butów powinny być stosowane częściej niż latem lub wiosną. W jaki sposób używać tego produktu? Najpierw należy z powierzchni butów usunąć pozostałości brudu oraz kurzu i upewnić się, że obuwie jest całkowicie suche. Następnie, przy użyciu czystej szmatki, nakłada się tłuszcz i pozostawia do wyschnięcia. Na koniec wystarczy wypolerować buty. Zabezpieczone w ten sposób obuwie dłużej zachowa swoje właściwości i utrzyma piękny elegancki wygląd przez kilka sezonów. Co więcej, trwałość takich butów będzie większa, a to oznacza, że dłużej będziemy mogli cieszyć się ich komfortowym noszeniem!

Odpowiednia i regularna pielęgnacja butów, nie tylko tych wykonanych z naturalnych materiałów, to klucz do ich pięknego wyglądu i przedłużonej trwałości!