Za pomocą rad przedstawianych w kolejnych tygodniach będziemy same umiały wybrać z ogromnej ilości produktów te, które są dla nas odpowiednie.

Jeśli chcemy wyglądać dobrze, to wystarczy, że będziemy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Po pierwsze musimy mieć świadomość, jakim jesteśmy typem kolorystycznym – wtedy zawsze będziemy dobierać właściwe dla swojej urody barwy, a to już pół sukcesu do odpowiedniego wizerunku. Nawet najbardziej perfekcyjnie wykonany makijaż, który nie pasuje do naszej urody, nie będzie wyglądał dobrze. Będziemy sprawiać wrażenie zmęczonych lub nawet chorych. Tak samo jest z ubraniami. One również muszą pasować do koloru naszej skóry, ale w tym przypadku można eksperymentować i szaleć, a i tak wyjdzie się z tego obronna ręką... jeśli tylko zrobi się to z głową. To samo tyczy się fasonu ubrań. Niestety, drogie panie i panowie, nie każdy może nosić to samo. A właściwie może, ale nie zawsze będzie to satysfakcjonujące. To, co na jednej osobie leży i wygląda wspaniale, drugą może wręcz ośmieszyć.
 

Każdy człowiek różni się od siebie anatomią ciała. To nieprawda, że osoby, które nie posiadają idealnej sylwetki, nie mogą wyglądać świetnie. A poza tym, ile osób na świecie ma idealne kształty? Sekret w tym, by umieć zatuszować niedoskonałości, które posiada każdy z nas, a uwydatnić „to coś”, co jest dla nas samych charakterystyczne, a dla innych zniewalające. Dla każdego to "coś” jest zupełnie czymś innym. Mogą to być piękne nogi, piękny brzuch, dekolt, ramiona. Nie bójmy pokazać się tego, czym hojnie obdarzyła nas MATKA NATURA.
Aby bezbłędnie tego dokonać, trzeba poznać swoje ciało i dowiedzieć się, jaką ma się sylwetkę.

Najłatwiejszy sposób na to – zmierz swoje ramiona (ręce wzdłuż tułowia), talię oraz biodra.
1. Jeżeli ramiona są szersze od bioder o co najmniej 20 cm – jesteś Trójkątem.
2. Jeżeli ramiona i biodra są tej samej szerokości, lecz talia nie jest zaznaczona (nie ma co najmniej 20 cm różnicy) – jesteś Prostokątem.
3. Jeżeli ramiona są węższe od bioder o co najmniej 20 cm – jesteś Rombem.
4. Jeżeli biodra i uda są o co najmniej 3 rozmiary większe od ramion – jesteś Dzbanem.
5. Jeżeli twoje ramiona i biodra są mniej więcej jednakowego rozmiaru, a talia jest węższa od bioder o ok. 20 cm – jesteś Klepsydrą (czyli sylwetka idealna).
6. Jeżeli brak ci talii (biust ma ten sam obwód co talia), a tkanka tłuszczowa rozkłada się od ramion do bioder, masz zaokrąglony tułów, wypukłe plecy – jesteś Jabłkiem.
 

Każdy z nas może sobie wyobrazić człowieka o sylwetce podobnej do każdej z nazw tych przedmiotów. Aby zwrócić się ku ideałowi, zapraszamy do pogłębiania wiedzy wraz z nami. Sprawimy, że wszelkie kompleksy odejdą w niepamięć.
W kolejnych tygodniach napiszemy kilka praktycznych wskazówek dla każdego typu sylwetki.
Więcej szczegółów na www.zniewalajaca.pl