Najpopularniejsze metody usuwania blizn

Do najpopularniejszych metod redukcji widoczności różnych zmian dermatologicznych, zalicza się przede wszystkim usuwanie blizn laserem. Zabieg ten nie jest bolesny: wiąże się jednak z delikatnym dyskomfortem porównywalnym do szczypania czy pieczenia w miejscu zmiany. Laser wybierany jest najczęściej ze względu na efektywność, szybkość przeprowadzenia zabiegu i bezpieczeństwo. Lista przeciwwskazań do poddania się laseroterapii jest stosunkowo krótka, podobnie jak lista potencjalnych skutków ubocznych zabiegu.

Kolejną polecaną przez specjalistów metodą jest mikrodermabrazja, peelingi chemiczne, a także różne zabiegi z wykorzystaniem mikroigieł (np. Dermapen). W przypadku szczególnie trudnych do usunięcia blizn zaleca się łączenie metod zabiegowych wedle ustalonego planu zabiegowego.

Gdzie usuwać blizny?

Usunięcie blizny powinno być przeprowadzone w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej przez doświadczonego lekarza. W ten sposób zapewniony mamy najwyższy standard higieniczny, a także bezpieczeństwo pozabiegowe.

W salonach medycyny estetycznej usunąć można wszystkie rodzaje znamion i zmian: blizny pooperacyjne, blizny potrądzikowe, a także powstałe na skutek uszkodzeń mechanicznych. Metody stosowane do usuwania blizn stosuje się również w zabiegach anti-aging, przywracających gęstość i jędrność skóry oraz ujednolicających koloryt. cery.

Wybierając gabinet kosmetologiczny warto kierować się jego renomą. W uznanych, wysokiej jakości klinikach można spotkać się ze specjalistą w ramach bezpłatnych konsultacji. W czasie ich trwania zostanie sprawdzone, czy nie dotyczą nas kwestie ewentualnych przeciwwskazań oraz lekarz rozpisze indywidualny plan zabiegowy dostosowany do naszej blizny i oczekiwań związanych z jej usunięciem.