Jesteśmy stale wystawieni na działanie różnorodnych bodźców, zbyt dużo czasu spędzamy przed ekranami, trudno nam się skupić i często mamy problemy ze snem. Do tego wszystkiego na co dzień borykamy się ze stresem w pracy, a po powrocie do domu martwimy się problemami w relacjach z rodziną, przyjaciółmi i w związku. Zadajemy sobie pytania jak być dobrym rodzicem, partnerem przyjacielem? Jak osiągnąć poczucie szczęścia? Jak nie wypalić się zawodowo? Jak poradzić sobie z utratą bliskich osób? Coraz trudniej jest nam czuć satysfakcję z życia, a coraz częściej zastanawiamy się nad jego sensem.

Agata Juśkiewicz

Jeśli czytając ten opis uważasz, że choć jeden z wymienionych w nim problemów dotyczy twojej aktualnej sytuacji, prawdopodobnie przechodzisz trudny okres w swoim życiu. Możliwe, że stoją przed tobą wyzwania, którym z jakiegoś powodu nie możesz sprostać. Pamiętaj, że nie jesteś sam w tej sytuacji. Badanie przeprowadzone w 2019 roku przez Ipsos wykazuje, że tylko 64% ludzi na świecie odczuwa satysfakcję ze swojego życia. Każdy ma prawo przechodzić kryzys. Nasze samopoczucie i odbiór tego co nas spotyka są całkowicie subiektywne. Jeśli czujemy obniżenie nastroju i coraz trudniej nam podejmować codzienne aktywności, nie powinniśmy czekać, aż ten stan przerodzi się w depresję lub wpędzi nas w nałogi. Nie bójmy się zasięgnąć pomocy specjalisty we wczesnych etapach kryzysu.

Agata Juśkiewicz

Konsultacja psychologiczna to spotkanie z psychologiem, specjalistą w dziedzinie zdrowia psychicznego, który wspiera klienta w rozpoznaniu problemu, rozwiązaniu go, zrozumieniu siebie, poprawie samopoczucia i dążeniu do samorozwoju. Zadaniem psychologa jest zapewnienie klientowi akceptacji i bezpiecznych warunków do wyrażania swoich potrzeb. W praktyce oznacza to, że rozmowy z psychologiem są poufne i objęte tajemnicą zawodową. Psycholog udzielając wsparcia, nie ocenia, nie krytykuje ale podąża za tokiem myślenia klienta i pomaga mu w zrozumieniu uczuć i własnych sposobów reagowania na trudne sytuacje. Uczy jak radzić sobie z emocjami, pomaga rozwiązać problemy i zapoznaje z technikami relaksacyjnymi. Konsultacja z psychologiem daje nam zupełnie inne spojrzenie na sytuację, dodaje otuchy i pozwala zmierzyć się z nowymi wyzwaniami. Bez względu na to, czy mamy lat kilka, czy kilkadziesiąt, dzięki wsparciu psychologa możemy zadbać o nasze zdrowie psychiczne i samopoczucie. Konsultacja psychologiczna może być pożyteczna również dla osób szukających dróg samorozwoju, chcących poprawić umiejętności interpersonalne, zdolności komunikacyjne lub poszukują nowej ścieżki kariery.

Spotkanie z psychologiem może uchronić Cię przed pogorszeniem samopoczucia, destrukcyjnymi myślami i pomóc w poradzeniu sobie z emocjami w bezpiecznym środowisku. Nie zawsze musisz przechodzić wieloletnią terapię, z wieloma problemami możesz poradzić sobie dzięki jednej lub kilku konsultacjom. Dla psychologa najważniejsze jest, byś poczuł się bezpiecznie, uzyskał potrzebne ci wsparcie, uzyskał wgląd w siebie, był w stanie zadbać o swój dobrostan i znów mógł cieszyć się życiem.

Nie czekaj, zadbaj o siebie już dziś. Jeśli potrzebujesz wsparcia doświadczonego psychologa skontaktuj się z Agatą Juśkiewicz i dołącz do grona jej zadowolonych klientów.

Agata Juśkiewicz

Zachęcam do śledzeniana na bieżąco informacji: 


Autor tekstu: Hanna Milewska