Sprawdź, czym wyróżniają się tego rodzaju płyty z betonu, które dzięki zróżnicowanym wzorom i wysokiej jakości wykonania cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów. Czy jednym z najważniejszych argumentów przemawiających za ich wyborem jest skuteczna ochrona prywatności?

Nowoczesny płot betonowy – czym się wyróżnia?

Nowoczesne ogrodzenia betonowe stanowią stosunkowo prosty system złożony z płyt, które łączy się ze słupkami, a od góry „zamyka się” daszkami. W ofercie profesjonalnych firm zajmujących się produkcją ogrodzeń betonowych nie brakuje zróżnicowanych wzorów, które pozwalają uzyskać pożądany efekt wizualny – estetyczny i spójny ze stylem architektonicznym budynku.

Podstawowym atutem nowoczesnych płotów betonowych jest trwałość, którą gwarantuje m.in. staranny dobór betonu wykorzystanego do produkcji, np. wytrzymałej klasy B20. Dla zwiększenia odporności na uszkodzenia ogrodzenie jest dodatkowo zbrojone. Do innych atutów należą m.in.:

  • nowoczesne wzory wizualne,

  • atrakcyjna cena,

  • prostota montażu,

  • ochrona prywatności.

Wszystkie te aspekty mogą mieć istotne znaczenie przy wyborze ogrodzenia domu, dlatego omówmy je po kolei.

Nowoczesne wzory ogrodzeń betonowych

Nowoczesne wzory ogrodzeń betonowych odmieniają nieco stereotyp, według którego tego typu płot ma prostą budowę. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele materiałów o ciekawych fakturach i kolorach, np. imitujących piaskowiec lub cegłę. Jeżeli zatem wyobrażasz sobie ogrodzenia betonowe tak, jak wyglądały np. w PRL, przekonaj się, że ich nowoczesne warianty prezentują się dużo atrakcyjniej i w związku z tym pasują do posesji w różnym stylu.

Atrakcyjna cena ogrodzenia betonowego

Ogrodzenie betonowe zakupione bezpośrednio od producenta może okazać się dobrym wyborem również ze względu na koszty. Beton gwarantuje bowiem solidność i trwałość użytkowania, a zarazem należy do relatywnie tanich materiałów – jego cena jest konkurencyjna m.in. wobec wielu metalowych płotów.

Prostota montażu

Z uwagi na prostą konstrukcję montaż nowoczesnych ogrodzeń betonowych przebiega szybko i łatwo. Aby postawić płot z płyt, słupków i daszków, wystarczą podstawowe narzędzia i elementarna wiedza budowlana.

Ciesz się prywatnością dzięki ogrodzeniom betonowym

Na odrębny fragment tekstu zasługuje szczególnie ważny atut nowoczesnych płotów betonowych – oprócz bogactwa wzorów i atrakcyjnych cen warto zwrócić uwagę na kwestię prywatności. Właśnie płoty z jednolitych płyt zapewniają pełne zakrycie od strony ulicy czy sąsiednich posesji. O ile ogrodzenia metalowe są prześwitujące i nie zawsze gwarantują osłonę przed ciekawym wzrokiem przechodniów lub sąsiadów, o tyle płyty między betonowymi słupkami w pełni zakrywają Twoją działkę.

Potrzeba zwiększonej prywatności skłania ludzi do przeprowadzki z bloków do domów jednorodzinnych. Możliwość opalania się we własnym ogródku, uprawiania roślin czy grillowania i spędzania czasu w najbliższym gronie na świeżym powietrzu to tylko wybrane aktywności i przyjemności, którymi niekoniecznie chcesz dzielić się z otoczeniem. Za sprawą montażu nowoczesnych ogrodzeń betonowych uzyskujesz taką możliwość, odgradzając się w pełni – do pewnej wysokości Twoja posesja jest stuprocentowo zakryta.

Ogrodzenia betonowe to dobry wybór na zapewnienie sobie prywatności

Jeżeli więc chcesz zyskać znacznie większe poczucie prywatności (a co za tym idzie, również bezpieczeństwa) w stosunku do standardowego, metalowego ogrodzenia i cieszyć się bogactwem nowoczesnych wzorów solidnego płotu na pokolenia, zdecyduj się na konstrukcję betonową.