Można z nich skorzystać między innymi w centrach konferencyjnych, hotelach i innych obiektach, które kuszą potencjalnych klientów przystępnymi cenami lub promocjami. W jaki sposób zapłacić jak najmniej za wynajem sali konferencyjnej?

1. Porównuj oferty

Zanim zdecydujesz się na zarezerwowanie sali konferencyjnej, pamiętaj o tym, by zawsze dobrze zapoznać się z różnymi propozycjami w różnych miejscowościach. Porównywanie cen, chociaż zajmuje nieco czasu, pozwoli na uzyskanie sporych oszczędności, dochodzących nawet do paru tysięcy złotych w przypadku szeroko zakrojonych wydarzeń.

2. Wybieraj obiekty na obrzeżach dużych miast

W mniejszych miastach często czekają niższe ceny, dlatego jeżeli np. interesują cię sale konferencyjne w Łodzi, warto sprawdzić również propozycje w okolicznych miejscowościach, przykładowo w Zgierzu. Taka lokalizacja wcale nie musi jednocześnie oznaczać problemów z dojazdem czy małej liczby atrakcji po godzinach – może być wprost przeciwnie, a zielone okolice będą dodatkowym plusem.

3. Korzystaj z promocji

Wiele obiektów, w których można zorganizować wydarzenia biznesowe, oferuje swoim klientom - zarówno tym nowym, jak i stałym - atrakcyjne promocje, dzięki którym za wynajem można zapłacić jeszcze mniej. Często to bardzo atrakcyjne obniżki - nawet o połowę aktualnej ceny. Można również skorzystać z dodatkowych rabatów, na przykład na catering czy też noclegi, jeżeli konferencja ma odbywać się kilka dni.

4. Wybierz mniejszą salę

Nie zawsze do urządzenia konferencji potrzebna jest spora sala, której część i tak będzie stała pusta. Gdy nie wiesz, na jaką salę się zdecydować, wybierz mniejszą - zaoszczędzone pieniądze mogą zostać w twojej kieszeni lub możesz wydać je na inne sprawy związane z organizacją konferencji, na przykład na lepszy catering.

5. Negocjuj ceny

Nie zapominaj o tym, że możesz również negocjować ceny z wybranym centrum konferencyjnym lub hotelem pod Łodzią czy w okolicach innego większego miasta – zapytanie o obniżkę nigdy nie szkodzi.