W której części miasta najlepiej zakupić nowe mieszkanie, by korzystać z uroków zieleńców? Przyjrzyjmy się rejonowi ul. W. Wróblewskiego, która stanowi granicę dwóch obszarów administracyjnych – Starego Polesia z Górniakiem.

Tereny zielone stanowią niemal 6% powierzchni miasta. Nic zatem dziwnego, że deweloperzy w Łodzi chętnie wybierają miejsca do budowy osiedli tuż obok parków lub skwerów, by zapewnić przyszłym mieszkańcom spokój i ciszę. Tak jest w przypadku ulicy W. Wróblewskiego, sąsiedztwo zielonych terenów przyciąga inwestorów do budowania nowych mieszkań. Dodatkowym atutem jest bogate zaplecze usługowo-handlowe oraz świetny dostęp do komunikacji miejskiej.

Mieszkania na sprzedaż Łódź – wybierz zielone tereny

W okolicy ulicy W. Wróblewskiego znajduje się kilka mniejszych i większych zieleńców – Park im. ks. J. Poniatowskiego, Park im. ks. bp. Michała Klepacza, Park Reymonta, Park Skrzywana oraz nieco dalej Rezerwat Przyrody Polesie Konstantynowskie. Dostęp do przyrody jest niemal z każdej strony – ucieszy to zarówno amatorów spacerów, jak i osoby, które lubią uprawiać sport na świeżym powietrzu. To z pewnością zachęci niezdecydowanych do zakupu mieszkania, by wybrać właśnie ten rejon Łodzi.

Najbardziej spektakularnym zieleńcem, wśród wymienionych, jest z pewnością Park Poniatowskiego. Znajdują się w nim liczne ścieżki edukacyjne – m.in. miasteczko ruchu drogowego, niewielki staw, Miejski Kort Tenisowy oraz zaplecze gastronomiczne. Na terenie parku można znaleźć relikty z czasów II Wojny Światowej – bunkry, schrony oraz cmentarz wojenny. Rodziców ucieszy fakt, że w parku znajduje się spory plac zabaw.

Nowe mieszkania Łódź – poznaj okolicę

Tereny wokół ulicy W. Wróblewskiego są doskonale zaopatrzone w bazę usługowo-handlową oraz posiadają dogodny dostęp do komunikacji miejskiej – zarówno przystanków tramwajowych, jak i autobusowych. W okolicy znajduje się wszystko, co potrzebne do codziennego funkcjonowania – hipermarkety, sklepy budowalne i z wyposażeniem wnętrz, Pasaż Łódzki oraz inne, mniejsze sklepy. Nie zabraknie również rozmaitych usług oraz zaplecza restauracyjnego. W okolicy ul. W. Wróblewskiego położone są także placówki oświatowe m.in. szkoła podstawowa. Natomiast do ulicy Piotrkowskiej jest zaledwie 10 minut drogi autem.  

Klienci rozważający zakup nowego mieszkania w tej okolicy Łodzi, szczególnie w celach inwestycyjnych, ucieszy fakt, że znajduje się tam kampus Politechniki Łódzkiej. Oznacza to, że studenci oraz pracownicy naukowi będą szukać mieszkań na wynajem w bliskim sąsiedztwie uczelni – a ul. W. Wróblewskiego z pewnością się do niego zalicza.

Niezależnie od tego, czy klient szuka oferty nowego mieszkania od dewelopera w celach inwestycyjnych bądź na własne potrzeby, to w tym rejonie Łodzi znajdzie ciekawą propozycję.

Mieszkania od dewelopera – Łódź przyciąga inwestorów

Przy ul. W. Wróblewskiego powstaje nowe osiedle budowane przez jednego z największych deweloperów w Polsce, Grupę Murapol. Mowa o inwestycji Murapol Nowa Przędzalnia, która docelowo będzie się składać z 14 6-piętrowych budynków, w których mieści się łącznie 1021 lokali mieszkalnych. Osiedle realizowane jest na terenach dawnej przędzalni. Deweloper wpasował inwestycję w historyczną przestrzeń tej części Łodzi, dlatego też elewacja bloków mieszkalnych posiada ceglane elementy, nawiązujące do dawnej zabudowy miasta.

To wyjątkowa, ze względu na charakter, inwestycja w naszym bogatym portfolio. W historycznej przestrzeni dawnej przędzalni zaprojektowaliśmy osiedle, które urzeka stylową architekturą i zapewnia komfort za sprawą najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, z których można korzystać w mieszkaniach. Kolejnym atutem jest lokalizacja, oraz sąsiedztwo licznych parków – a o to często pytają nas klienci, szczególnie Ci, którzy aktywnie uprawiają sporty. Dodatkowo mieszkańcy Murapol Nowej Przędzalni mają pewność, że zielona okolica zapewni spokój oraz ciszę – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol. - Osiedle znalazło się kilkukrotnie na podium rankingu portalu Rynek Pierwotny. W ostatnim kwartale inwestycja zajęła 2. miejsce wśród osiedli, które cieszą się największym zainteresowaniem w Łodzi. – dodaje.

Nowe mieszkania Łódź – korzystaj z udogodnień

Grupa Murapol zadbała o komfort przyszłych mieszkańców, stosując najnowocześniejsze rozwiązania zarówno w lokalach, jak i na terenie inwestycji. Wszystkie mieszkania zostały wyposażone w standardzie w pakiet antysmogowy – czyli specjalny system filtrów, który chroni wnętrza przed zanieczyszczeniami z zewnątrz, alergenami, pyłami oraz drobnymi owadami. Zaś dzięki instalacji Home Management System w budynkach, mieszkańcy będą mogli skorzystać z opcji smart home. Inteligentny dom pozwala na zdalne oraz manualne zarządzanie m.in. zaworami wody, ogrzewaniem czy energią. Niezależne badania pokazały, że dzięki racjonalnemu gospodarowaniu urządzeniami w mieszkaniu, można zaoszczędzić na rachunkach za media nawet 29% w skali roku.

To, co wyróżnia mieszkania w ofercie Murapol Nowa Przędzalnia to szeroki wybór ustawnych i funkcjonalnych lokali od kawalerek po 4-pokojowe mieszkania w zróżnicowanych metrażach. Do każdego przynależy balkon lub taras z ogródkiem na parterze. Części wspólne zostały oświetlone energooszczędnym oświetleniem LED, które realnie zużywa mniej prądu. Natomiast, by nie zakłócać spokoju, w budynku zamontowano ciche i szybkie windy.

Dla najmłodszych przewidziano plac zabaw na terenie osiedla. Rodzice nie będą musieli martwić się o bezpieczeństwo swoich pociech. Zmotoryzowani mieszkańcy osiedla Murapol Nowa Przędzalnia mają do dyspozycji liczne miejsca w garażach podziemnych oraz naziemne.

W ofercie posiadamy mieszkania gotowe do odbioru. To oznacza, że po sfinalizowaniu zakupu lokator otrzymuje klucze do swojego M i może zacząć go urządzać zgodnie ze swoimi potrzebami. Dodatkowo organizujemy cyklicznie Dni Otwarte w naszym biurze sprzedaży przy ul. W. Wróblewskiego 21. Jest to doskonała możliwość porozmawiania z doświadczonymi doradcami o zakupie oraz poznanie szerzej zalet osiedla Murapol Nowa Przędzalnia. – dodaje Łukasz Tekieli.

Co oferuje Łódź? Mieszkania blisko centrum

Wspomniana ulica W. Wróblewskiego znajduje się niecałe 10 minut drogi autem od centrum. Nic zatem dziwnego, że nowe mieszkania na sprzedaż w Łodzi, a konkretniej w tym rejonie, cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Fantastyczne zaplecze usługowo-handlowe, komunikacyjne i restauracyjne sprawia, że okolica jest idealna zarówno dla singli oraz par, jak i rodzin z dziećmi. Każdy znajdzie wymarzone mieszkanie dla siebie.

Warto postawić na osiedle Murapol Nowa Przędzalnia i zaufać doświadczeniu dewelopera na rynku nieruchomości. Grupy Murapol działa na rynku od ponad 21 lat, w tym czasie zrealizowała 77 wieloetapowych inwestycji w całej Polsce oddając do użytku 23,5 tys. lokali mieszkalnych.