Nieco starsi mogą skorzystać z symulatorów sportów zimowych zlokalizowanych w atrium. Dzięki nim, nawet nie wyjeżdżając w góry, będzie można spróbować swoich sił w jeździe na nartach, snowboardzie czy skokach narciarskich. Wszystkie dzieci, biorące udział w feriach w Porcie Łódź otrzymają bezpłatnie smaczny posiłek.

Ferie w mieście mogą być równie fascynujące jak te w górach. Przekonuje o tym Port Łódź, który już 31 stycznia rozpoczyna 2-tygodniowy festiwal białego szaleństwa.
 
Symulatory sportów zimowych 
 
W atrium Portu Łódź, już pierwszego dnia ferii, staną trzy symulatory sportów zimowych. Wszyscy chętni będą mogli dzięki nim wirtualnie szusować po stoku lub poczuć się jak Kamil Stoch na Wielkiej Krokwi. Dodatkowo na symulatorach przeprowadzane będą konkursy z bicia rekordów, a najlepsze wyniki zostaną nagrodzone zestawami gadżetów Portu Łódź. 
„Udowadniamy, że ferie w mieście nie muszą być nudne. Wszyscy, którzy nie wyjeżdżają w góry, odwiedzając nas mogą poczuć się jak na prawdziwym stoku. Wszystko dzięki symulatorom sportów zimowych – do jazdy na nartach, na snowboardzie i do skoków narciarskich. Ponadto, aby dzieci, po wyczerpującym zimowym szaleństwie, mogły nabrać sił, zapewniamy im także ciepły, smaczny posiłek. Wszystko to całkowicie bezpłatnie” – powiedziała Emilia Lange Cichocka, menadżer działu marketingu Portu Łódź. 
 
Darmowy posiłek za okazaniem legitymacji szkolnej
 
Dzieci, które od poniedziałku do piątku odwiedzą Port Łódź, aby skorzystać z oferowanych w ramach ferii atrakcji, będą mogły zjeść bezpłatnie smaczny posiłek w Restauracji IKEA Łódź. Wystarczy, że w punkcie informacyjnym Portu Łódź okażą legitymację szkolną i odbiorą kupon na dziecięcy zestaw – frytki z nuggetsami lub klopsiki z puree. Do każdego z zestawów dodawany jest napój. Posiłki wydawane będą od poniedziałku do piątku, w godzinach od 11:00 do 19:00. 

Na młodsze dzieci (w wieku 3-10 lat) czeka moc atrakcji w Porcie Łódź Junior – sali zabaw zlokalizowanej przy części restauracyjnej Portu Łódź. To kolorowe miejsce, o powierzchni 400m2, w którym do dyspozycji dzieci przez cały tydzień dostępne są wykwalifikowane animatorki. W czasie ferii, maluchom biorącym udział w zajęciach, będą serwowane przekąski w postaci kanapek i soczków. I to dwa razy dziennie. O godzinie 11:00 – w ramach drugiego śniadania oraz o godzinie 16:00 na podwieczorek.

Rodzinny weekend

W każdy weekend ferii, na klientów Portu Łódź, a zwłaszcza na dzieci, czekać będą bohaterowie popularnej bajki – Bałwanek Olaf i Księżniczka Elsa. Wszyscy chętni będą mogli zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie. Z kolei w atrium będzie można przyłączyć się do budowy dużego igloo.

Ferie zimowe w Porcie Łódź trwają od 31 stycznia do 15 lutego 2015 roku.

Więcej informacji na temat Portu Łódź i atrakcji w ramach ferii zimowych można znaleźć na stronie http://www.portlodz.pl/