O godzinie 19.00 frekwencja w Pabianicach wyniosła 34,22 proc. Najlepszy wynik ma komisja obwodowa nr 9, która mieści się w I Liceum Ogólnokształcącym, gdzie swój głos oddał co drugi uprawniony. Tutaj frekwencja wyniosła 48,46 proc. 

Najmniej pabianiczan głosowało do tej pory w komisji obwodowej nr 21, która mieści się w sali gimnazjum przy ulicy Orlej. Frekwencja wyniosła tutaj 22,64 proc.

Wybieramy radnych do miasta, powiatu i sejmiku oraz prezydenta Pabianic. Lokale wyborcze były czynne do godz. 22.00.

W powiecie pabianickim o godz. 19.00 frekwencja wyniosła 40,43 procent. Najlepiej jest w Gminie Pabianice, gdzie wyniosła 52 proc. W Gminie Dłutów jest 51,02 proc., a w Dobroniu 49,7.

Na prezydenta głosujemy na karcie różowej. Mamy tam wpisane trzy nazwiska. Krzyżyk stawiamy tylko przy jednym. Wtedy nasz głos jest ważny. Kandydaci do Rady Miejskiej są wypisani na białej karcie, a do powiatu - na żółtej. Niebieska będzie zawierała nazwiska tych, którzy startują do sejmiku wojewódzkiego.

Żeby głos był ważny, stawiamy w kwadraciku obok wybranego nazwiska krzyżyk. Muszą to być dwie linie, które się przecinają. Nie stawiamy "ptaszków", nie rysujemy kółeczek, bo głos będzie nieważny.

Uprawnionych do głosowania jest 57.544 pabianiczan.

Osoby niepełnosprawne są dowożone. Żeby umówić się na transport, trzeba dzwonić pod tel. 42 225 46 57 lub 42 225 46 37. Osoba niepełnosprawna musi być z opiekunem, który pomoże jej wsiąść do auta, a potem wejść do lokalu wyborczego.

Głosować może osoba pełnoletnia, która okaże się dokumentem ze zdjęciem. Może to być dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport.