O sprawie poinformowano policjantów 17 kwietnia. Do przestępstwa miało dojść na terenie budynku pabianickiej placówki medycznej.

Według pokrzywdzonego sprawca wyniósł z magazynu 3.020 kartonów z zawartością 151.000 par nitrylowych rękawiczek. Tym samym, w ciągu kilku miesięcy spowodował straty w wysokości ponad 27.000 złotych.

- Okazało się, że część skradzionych przedmiotów została wystawiona na sprzedaż w jednym z popularnych portali. Policjanci szybko ustalili, kto zajmuje się handlem cudzych środków ochrony indywidualnej. 35-latek został zatrzymany na terenie Łodzi. Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa - poinformowała sierż. sztab. Agnieszka Jachimek.

Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Na tym jednak sprawa się nie kończy. Funkcjonariusze dotarli również do sprawcy kradzieży, którym okazał się być 34-letni mieszkaniec Łasku.

Podejrzany przyznał, że do budynku placówki medycznej wchodził przez uchylone okno. Za każdym razem wynosił z niego kartony z rękawiczkami, które następnie sprzedawał na portalu społecznościowym. Przedmioty trafiały także do jego 35-letniego znajomego, który również zrobił sobie z nich źródło dochodu. Policjanci przeszukali mieszkanie 34-latka. Znaleźli i zabezpieczyli w nim część skradzionej odzieży ochronnej oraz dilerkę z suszem roślinnym.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży. Odpowie również za posiadanie środków zabronionych. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.