Pabianiccy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. 21 października 36-latek przyszedł do marketu w centrum Pabianic. Wziął z półki alkohol i próbował ulotnić się ze sklepu nie płacąc za towar. Zauważył to ochroniarz i pobiegł za złodziejem.

36-latek nie dawał za wygraną. Szarpał pracownika marketu i próbował uderzyć go butelką. Udało mu się uciec, ale wolnością nie cieszył się zbyt długo. Wezwani na interwencję policjanci przejrzeli nagranie z monitoringu i zidentyfikowali sprawcę. Tego samego dnia zapukali do drzwi jego mieszkania. Podczas zatrzymania 36-latek był pijany. Mężczyznę przewieziono do policyjnego aresztu. Tam wytrzeźwiał i złożył wyjaśnienia.

- Następnego dnia usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się także, że pabianiczanin jest poszukiwany do odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności za inne przestępstwa – poinformowała podkom. Ilona Sidorko, rzecznik komendy powiatowej. - Za kradzież rozbójniczą grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Najbliższe miesiące spędzi za kratami.