AKTUALIZACJA: Piątek godz. 14.00

Zakład Energetyki Cieplnej jest w trakcie usuwania awarii. Wyciek został zlokalizowany (skrzyżowaniu ul. Orlej i Świętokrzyskiej). Ciepła nadal nie ma tylko przy ul. Grabowej i Orlej oraz na terenie jednej posesji przy ul. Pięknej. ZEC skorzystał z usług profesjonalnej firmy z Poznania w celu zlokalizowania źródła awarii, tak aby uniknąć rozkopywania 800 metrów terenu. Awaria powinna zostać usunięta jeszcze dziś.

 

Czwartek

Godz. 15.20

- Jeszcze jesteśmy w trakcie diagnozowania problemu. Staramy się sukcesywnie uruchamiać ciepło na kolejnych sektorach - mówi dyspozytor z pabianickiego Zakładu Energetyki Cieplnej.

Przed godziną 16.00 udało się doprowadzić ciepło do ulicy Bugaj. W ciągu godziny ciepło powinno być w mieszkaniach w centrum miasta.

Godz. 20.10

- Mamy poważną awarię głównej magistrali, gdzieś na odcinku od PRIB przy Orlej (róg Łąkowej) do Nowego Rynku - informuje dyżurny ZEC.

Nadal zimno jest w mieszkaniach w centrum miasta, czyli marzną mieszkańcy ulic Wyszyńskiego i Skłodowskiej.

Ciepło jest już na Bugaju, św. Rocha, Kilińskiego.

Miasto od strony Piasków grzeje mała ciepłownia przy Cmentarnej.

- Kaloryfery powoli powinny robić się ciepłe, ale nie będzie to szybko. Przypuszczam, że w miarę ciepło zrobi się dopiero w nocy. Zimno będzie miała tylko restauracja U Kaczorowskich, ale właściciele są już o tym poinformowani. Tego obiektu nie uda się nam ogrzać tej nocy - tłumaczy dyżurny.

W piątek od świtu zacznie się poszukiwanie miejsca, na którym pękła główna magistrala. Ta rura o przekroju 25 centymetrów to bardzo ważny odcinek w sieci miejskiej. Dzięki niej ciepło płynie z ciepłowni przy Konstantynowskiej na Piaski. Na razie wiadomo, że prawdopodobnie pęknięcie jest na odcinku od Łąkowej do Grabowej.

- Jutro przyjedzie firma Lokawa, która z dokładnością do 1 metra potrafi zlokalizować wyciek. Bo nie widać, gdzie woda ucieka – dodaje.

A woda wypłynęła. Do ziemi poszło jej tak dużo, że nie ma wody w kaloryferach od Cmentarnej przez Nowy Rynek do Skłodowskiej. Na moment zostały wygaszone piece w ciepłowni przy Konstantynowskiej, bo zaczęło brakować wody.

- Chcemy zlokalizować dokładnie awarię, żeby nie rozkopywać całej ulicy Orlej - tłumaczy pracownik ZEC-u.

Orla rok temu została cała wyremontowana i ma nowy dywanik asfaltowy.

Godzina 20.30

Trwa uzupełnianie ciepłej wody w kaloryferach budynków od Cmentarnej do Starego Rynku.

- Gdy to skończymy, zaczniemy uzupełniać ciepłą wodę w kaloryferach bloków i domów od Rynku do Skłodowskiej - tłumaczą w ZEC.

 

UWAGA AWARIA !!!

Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Pabianicach uprzejmie informuje, iż w dniu dzisiejszym wystąpiła awaria sieci cieplnej. Trwają czynności związane z lokalizacją miejsca nieszczelności. Wystąpi przerwa w dostawach ciepła w obszarze od ul. Kilińskiego w kierunku zachodnim miasta (osiedle Piaski). Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

zastępca dyrektora ds. technicznych, Krzysztof Woszcza