Specjalistyczny sprzęt do magnetostymulacji czeka już na pacjentów na pierwszym piętrze zakładu rehabilitacji Pabianickiego Centrum Medycznego. Urządzenie będzie leczyło polem elektromagnetycznym według systemu PST.

PST służy leczeniu chorób układu ruchu. To przyjazna i naturalna terapia, bezbolesna, nieinwazyjna, pozbawiona skutków ubocznych, oparta o czysto fizjologiczny sygnał.
– Terapia obejmuje 9 lub 12 jednogodzinnych zabiegów – mówi Anna Błędniak, rzecznik prasowy PCM.
Każdy ze stawów lub inny obszar ciała, który ma zostać poddany terapii, umieszczany jest w aplikatorze – szpuli terapeutycznej, która przenosi sygnały PST za pomocą pola elektromagnetycznego. Istotą tej terapii jest pobudzenie (sygnałami przesyłanymi przez pole elektromagnetyczne) naturalnych zdolności regeneracyjnych chrząstki i tkanki łącznej, utraconych lub zaburzonych w następstwie zmian chorobowych lub pourazowych.
Terapia PST ma działanie przeciwbólowe oraz regeneracyjne, dzięki czemu może być zastosowana jako rozszerzenie i uzupełnienie tradycyjnych metod leczenia schorzeń układu mięśniowo–szkieletowego.

– Terapia pomaga również pacjentom neurologicznym po wylewach i z osteoporozą – dodaje rzecznik.

W piątek (26 listopada) o 9.30 w sali konferencyjnej Pabianickiego Centrum Medycznego będzie wykład na temat leczenia terapią PST. W tym dniu w godzinach 11.30 – 16.30 lekarze zapraszają również do zakładu rehabilitacji na pierwszym piętrze.

– Dzieci, młodzież i dorośli będą mogli się bezpłatnie przebadać i dowiedzieć wszystkiego o swojej postawie – mówi Anna Błędniak. – Badania będą przeprowadzane przez pracowników naszego zakładu i mają na celu wykrycie ewentualnych nieprawidłowości budowy ciała.

W piątek będzie można też wykupić zabiegi terapii PST w promocyjnej cenie. Promocja z 50 zł na 25 zł za 1 godzinę terapii będzie do końca stycznia.