Wyłoniona w przetargu firma zamontuje dwie nowe windy - jedną osobową i jedną osobowo – towarową, którą są przewożeni m.in. pacjenci leżący. Obie będą w pełni przystosowane do potrzeb osób o szczególnych potrzebach.

- Bardzo cieszymy się z rozpoczynającego się przedsięwzięcia, gdyż spośród wszystkich pięciu wind (nie licząc wewnętrznych) do tej pory udało nam się wymienić tylko jedną - cztery lata temu. Pozostałe nie były wymieniane od 1981 roku, czyli od czasu, kiedy szpital powstał – przyznaje Adam Marczak, dyrektor ds. techniczno – administracyjnych w PCM.

Pojawienie się ekipy remontowej oznacza, że przez kilka najbliższych tygodni do dyspozycji pacjentów będą trzy windy – jedna osobowa i dwie osobowo - towarowe. Finał prac jest przewidziany w pierwszej połowie czerwca.

Za realizację zadania, wraz z przygotowaniem projektu, wykonawca otrzyma 723.240 zł, z czego aż 682.650 zł PCM pokryje z pieniędzy pozyskanych w ramach programu „Dostępność plus dla zdrowia”. Pozostała kwota to środki własne.

O programie "Dostępność plus dla zdrowia" pisaliśmy TUTAJ