Kopiowano i podrabiano głównie legowiska dla zwierząt, torby transportowe oraz inne ekskluzywne akcesoria znanej firmy, których wartość detaliczna wynosiła nawet około 99 euro.

Łódzka policja weryfikując te sygnały ustaliła trzy miejsca, w których towar kopiowano, produkowano i przygotowywano do wysyłki. Towar trafiał głównie za granicę, m.in. na teren Niemiec i Szwajcarii. Śledczy przyjęli zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, złożone przez przedstawiciela oryginalnej firmy. O proceder podejrzewali jedną z firm mieszczących się na terenie Łodzi, która zorganizowała proces produkcyjny oraz podwykonawców, w tym szwalnię.

Pod koniec października policjanci przeszukali wszystkie wcześniej ustalone miejsca. Zabezpieczyli półprodukty akcesoriów dla zwierząt, jak i skopiowane i przygotowane do wysyłki gotowe legowiska oraz torby transportowe w łącznej ilości kilkuset sztuk.

- Podróbki do złudzenia przypominały autentyki – informuje mł. insp. Joanna Kącka. - Na skopiowanych wyrobach i półproduktach znajdowały się m.in. metki i logo wykonywane na wzór oryginałów.

Dwie ciężarówki podrobionych akcesoriów dla zwierząt trafiły do magazynów policyjnych. Wartość zamówień na skopiowane towary według pokrzywdzonego mogła wynosić około 300 tysięcy złotych.

źródło: policja