Kryminalni z pabianickiej komendy od ponad dwóch miesięcy poszukiwali ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości  66-letniego dilera narkotykowego. Mężczyzna wyrokiem łódzkiego sądu miał trafić na 4 lata do więzienia.

Prowadzone przez kilka tygodni działania doprowadziły do ustalenia aktualnego miejsca przebywania poszukiwanego listem gończym skazanego.

Rankiem 23 czerwca kryminalni obserwowali posesję, gdzie według ich wiedzy miał się ukrywać. W pewnej chwili z domostwa wyjechał opel kierowany przez 66-latka. Funkcjonariusze, chcąc zatrzymać pojazd, zablokowali drogę. Kierujący jednak przyspieszył, usiłując potrącić stojącego na poboczu policjanta. Opel z dużą prędkością uciekał w kierunku Bełchatowa. Policjanci podjęli bezpośredni pościg. Trasa pościgu przebiegała drogami gruntowymi i leśnymi przez miejscowości oddalone o kilkadziesiąt kilometrów od Pabianic. W miejscowości Zwierzyniec ścigany kierowca porzucił auto i pieszo uciekł do lasu. W pościg rzucił się jeden z policjantów. 66-latek nie reagował na wydawane przez niego polecenia i okrzyk ,,stój policja!”. Funkcjonariusz oddał strzał ostrzegawczy. Dopiero wtedy mężczyzna zatrzymał się.

Badanie stanu trzeźwości poszukiwanego wykazało, że miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu prokuratorskich zarzutów związanych z czynną napaścią na funkcjonariusza policji oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

66-latek trafił do zakładu karnego celem odbycia kary.