Zakończył się kolejny długi weekend. A z nim akcja: „Bezpieczny weekend Boże Ciało 2018”. Trwała od 30 maja do 3 czerwca, czyli 5 dni. 

W tym okresie drogówka wylegitymowała blisko 300 osób.

- Ujawniliśmy 260 wykroczeń, z czego niemalże 180 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości - informuje kom. Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy pabianickiej policji.

Kierujący za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami.

Było 9 kolizji i 1 wypadek. Doszło do niego 30 maja przy ul. Łódzkiej w Konstantynowie. 36-letni motocyklista nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w tył citroena. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Motocyklista z obrażeniami ciała trafił do łódzkiego szpitala.

"Dmuchać" w alkomat musiało 300 kierujących. Na jeździe pod wpływem alkoholu przyłapano jednego rowerzystę i dwóch kierowców samochodów.

Jeden z nich, jadący daewoo matizem, nie zatrzymał się do kontroli drogowej przy ul. Granicznej.  33-latek miał promil alkoholu w organizmie.

Druga kierująca to 47-latka. "Wydmuchała" 2 promile alkoholu. 

Na terenie całego województwa łódzkiego policjanci odnotowali 72 wypadki drogowe, w których śmierć poniosły 4 osoby, a 84 zostały ranne. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 113 nietrzeźwych kierujących.

Dla porówniania, w ubiegłym roku, w czasie czerwcowego długiego weekendu w województwie łódzkim policjanci odnotowali 43 wypadki drogowe, w których zginęła 1 osoba, 51 zostało rannych. Zatrzymano 102 nietrzeźwych kierujących.