Bardzo spokojnie mija nam przedostatni dzień 2017 roku. Policjanci odnotowali zaledwie dwie kolizje. Nie było wypadków, ani złapanych przez policjantów nietrzeźwych kierowców.
 
- Cisza, spokój – nie kryje zadowolenia dyżurny z komendy policji.
 
Żadnych bezpańskich psów, ani bezdomnych siedzących na ławkach.
Strażnicy miejscy też mają dziś bardzo spokojny dzień.
 
Strażacy wyjeżdżali tylko raz. O godz. 14.36 usuwali płyny eksploatacyjne po zderzeniu dwóch aut na skrzyżowaniu Wileńskiej ze Śniadeckiego.
 
- Na miejscu pracował jeden zastęp, 4 ratowników – wylicza dyżurny z komendy straży pożarnej.
 
W Czyżeminie dwa zastępy strażaków z OSP Dłutów wypompowywały wodę, która zalewała działki. Było ryzyko podtopienia domku letniskowego. O godz. 13.21 pracowało tam 8 ratowników i trzy pompy.
 
Na drogach w sylwestrowy weekend nad bezpieczeństwem czuwać będzie większa liczba policjantów. Podczas kontroli funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na prędkość pojazdów, trzeźwość kierujących i bezpieczeństwo pasażerów. Będą przede wszystkim sprawdzać, czy mamy zapięte pasy bezpieczeństwa i jak przewozimy dzieci – czy są w fotelikach. Nie powinno nas dziwić, że przy okazji kontroli policjanci będą również sprawdzać stan techniczny samochodów. Piesi będą sprawdzani, czy noszą odblaski, a kierowcy, czy zatrzymują się przed przejściami dla pieszych.
 
Od niedzieli mamy zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. 31 grudnia w godzinach 18.00-22.00 oraz 1 stycznia w godzinach 8.00-22.00.
 
W 2016 roku policjanci przeprowadzili blisko 18 milionów kontroli, podczas których ujawnili 115.635 kierujących po spożyciu alkoholu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grożą nawet 2 lata pozbawienia wolności, a za spowodowanie wypadku drogowego po alkoholu można dożywotnio stracić prawo jazdy.