- Był u mnie przedstawiciel sieci sklepów E.LECLERC i prosił o wskazanie miejsc, gdzie można budować supermarkety – mówi prezydent Zbigniew Dychto. - Dostał listę. Odesłałem go też do Andrzeja Furmana, który do remontowanej Pawelany planuje wprowadzić sklepy.
E.LECLERC to francuska sieć sklepów spożywczo-przemysłowych. W Polsce obecna od 1995 r. Wtedy pierwszy hipermarket pod tą nazwą otwarto na Ursynowie w Warszawie. Od tego czasu sieć ma 18 hiper- i supermarketów w 15 miastach.
Do Starostwa Powiatowego zgłosił się przedstawiciel sieci sklepów Intermarche. Chciałby budować supermarket na zarośniętym chwastami polu niedaleko cegielni przy ul. Myśliwskiej (róg Ossowskiego). Obiecuje, że da połowę pieniędzy na remont dziurawej Myśliwskiej.
Intermarche to sieć supermarketów spożywczo-przemysłowych prowadzonych przez wspólnotę niezależnych przedsiębiorców, którzy nazwali się Muszkieterami. Obecnie 2.900 Muszkieterów prowadzi prawie 4.000 sklepów w 7 krajach Europy. Pierwszy polski Muszkieter otworzył sklep Intermarche w Zielonej Górze w 1997 roku. Od tego czasu sieć rozrosła się do ponad 110 obiektów w Polsce.
Póki co mamy w Pabianicach: francuski Carrefour, niemiecki Kaufland, niemiecki Lidl, polski PoloMarket, angielskie Tesco i portugalską Biedronkę.