Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej przejęli prawie 53 tys. szt. papierosów bez akcyzy, nielegalny tytoń i 22 litry alkoholu z nieznanego źródła. To towar z trzech targowisk w Pabianicach i Łodzi.

W Pabianicach funkcjonariusze celno-skarbowi zlikwidowali magazyn kontrabandy w prywatnym mieszkaniu, zaopatrujący pobliskie targowisko przy ul. Moniuszki.

Właściciel nielegalnych wyrobów akcyzowych część towaru ukrył w aucie zaparkowanym nieopodal targowiska. Mężczyzna odpowie za przechowywanie łącznie 749 paczek papierosów. Podatek akcyzowy, jaki sprawca naraził na uszczuplenie, KAS szacuje na ponad 14 tys. zł.

W Łodzi nieopodal targowiska przy ul. Rydzowej funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który z bagażnika Fiata Punto wyciągał karton  papierosów. Podczas szczegółowej kontroli okazało się, że w aucie przechowywał 647 paczek papierosów bez akcyzy i nielegalny tytoń. Za wykroczenie skarbowe grozi mu wysoka grzywna.

Na terenie Rynku Bałuckiego w Łodzi patrol Służby Celno-Skarbowej skontrolował  pomieszczenie handlowo-gospodarcze. W lokalu funkcjonariusze znaleźli 490 paczek papierosów, tytoń bez akcyzy i 7 litrów alkoholu w plastikowych butelkach.
Zarekwirowano również 757 paczek papierosów i 15 litrów spirytusu, porzuconych przez handlarzy na widok zbliżających się funkcjonariuszy.
Ustaleniem właścicieli zabezpieczonych towarów zajmą się śledczy z Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi. 

Dzięki działaniom łódzkiej KAS budżet państwa nie poniósł podatkowych strat szacowanych na prawie 53 tys. zł.