Najpopularniejszym przedmiotem, z którego biorą korepetycje pabianiczanie, jest język angielski. Prywatni nauczyciele czekają z otwartymi rękoma na dzieci, młodzież, a nawet obcokrajowców.

- Do mnie na lekcje przychodzą przede wszystkim uczniowie szkół gimnazjalnych – mówi Łukasz Kopeć, nauczyciel języka angielskiego. - Mamy dopiero początek września, a na moje ogłoszenie odpowiedziało już 8 uczniów.

 

Średnia cena za godzinę lekcji z nauczycielem zawodowym to ok. 30 zł plus koszty ewentualnego dojazdu. Dobrą, tańszą alternatywą są studenci, którzy udzielają lekcji już od 15 zł za 60 minut. Studenci najczęściej udzielają korepetycji dzieciom ze szkół podstawowych i gimnazjów.

W Pabianicach równie chętnie dokształcamy się z przedmiotów ścisłych, głównie z matematyki.

- Najczęściej udzielam korepetycji z podstaw matematyki niezależnie od wieku ucznia, zdarzają się i dzieci, i licealiści – mówi pan Roman, nauczyciel matematyki i fizyki. - Często zdarzają się również studenci pierwszego roku studiów technicznych, którzy chcą nadrobić zaległości ze szkoły średniej.

Z dodatkowych godzin nauki fizyki głównie korzystają uczniowie liceów, którzy mają problemy ze zrozumieniem teorii bądź kłopot z rozwiązywaniem zadań.

- Zdarzają się też sytuacje, że uczeń chce umówić się tylko na godzinę, żeby pomóc mu w konkretnym zadaniu.

Cena godziny korepetycji z matematyki waha się od 35 zł do 50 zł.

Przedmioty humanistyczne cieszą się największym powodzeniem u maturzystów i uczniów klas humanistycznych. Uczniowie często proszą o pomoc korepetytorów przy pisaniu rozprawek czy analiz tekstów.

- Wśród moich uczniów coraz częściej są osoby dorosłe, które przed laty nie przystąpiły do egzaminu maturalnego - mówi Marek, polonista. - Zgłaszają się z prośbą o przygotowanie do matury.

Średnia cena godziny korepetycji z języka polskiego lub historii waha się między 25 a 40 zł.