Powierzchnia terenu przy Szpitalnej 2 wynosi 18.300 m kw. Znajduje się na nim 16 różnego rodzaju obiektów użytkowych i takich, z którymi nie wiadomo na razie, co zrobić.
W skład tych z przeznaczeniem wchodzą: portiernia (94,60 m kw.), trafostacja (105 m kw.), budynek główny szpitala (927 m kw.), kuchnia (525 m kw.), szpital dermatologiczny (630 m kw.), apteka (219 m kw.) i pralnia (413 m kw.).
W głównym budynku szpitala zostaną utworzone mieszkania chronione. Teren pralni ma być przeznaczony na ośrodek dla osób niepełnosprawnych umysłowo. Pomieszczenia szpitalne z przeznaczeniem na ZOL wyremontuje i przystosuje jednostka, która wygra przetarg. Pozostałe pomieszczenia można wydzierżawić.
- Czy jest wola, aby ten teren nabyć - pytał radnych na ostatniej Komisji Gospodarki Komunalnej prezydent Zbigniew Dychto.
Radni jednogłośnie stwierdzili, że potrzebna jest zmiana studium.
- Plan działania musi być szybki, bo budynek już od pół roku stoi pusty i niszczeje %u2013 stwierdził przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Mackiewicz.
- Proponuję podjąć poważną decyzję - ogłosił radny Andrzej Sauter. - Jeśli nabędziemy ten teren, trzeba go będzie od razu uaktywnić i nie ulega wątpliwości, że jakieś pieniądze również w niego włożyć.
Podjęto decyzję zmierzającą do nabycia tej działki. Miasto weźmie udział w przetargu, który odbędzie się 26 maja. Wcześniej radni zbiorą się w tej sprawie na sesji nadzwyczajnej.