Do domów łodzian zapukają ankieterzy z prośbą o udzielenie odpowiedzi na szereg pytań w zakresie sposobu poruszania się po Łodzi i rodzaju używanych środków transportu. Poproszą też o ocenę warunków podróży.

- Szczególną wagę będziemy przywiązywać ocenie nowoczesnej, uruchomionej w lipcu tego roku linii ŁTR od Chocianowic do Helenówka. Monitoring funkcjonowania linii jest obowiązkiem wynikającym z kontraktu unijnego - wyjaśnia Aleksandra Mioduszewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.

Ankiety przeprowadzane będą w domach w godz. 10.00-12.00 na grupie losowo wybranych 3.000 respondentów. Ankieterzy będą posiadali identyfikatory wydane przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji.
- Będziemy pytali także o podróżowanie rowerem, co pomoże w projektowaniu dróg rowerowych i systemów rowerowych - dodaje rzeczniczka.

W Pabianicach o takiej akcji możemy tylko pomarzyć. Nie dość, że nikt nie pytał nas, co wolimy, tramwaj czy autobusy, to nikogo nie interesuje też, co myślimy o ścieżkach rowerowych i czy są nam one potrzebne.