Klub Sportowy Widzew Łódź zaprezentował projekt nowego stadionu. Po rozbudowie, obiekt przy ul. Piłsudskiego ma mieścić ponad 33 tys. osób. Jego powierzchnia całkowita będzie wynosić 60 tys. m kw.

Nowy stadion Widzewa będzie obiektem klasy elite, co oznacza, że będzie miał czwartą, najwyższą kategorię w klasyfikacji UEFA. Jest to wymóg konieczny, aby na stadionie mogły się odbywać rozgrywki ligi mistrzów czy mistrzostw Europy w piłce nożnej.


- Jeśli łódzka rada miejska nie podejmie stosownych uchwał, klub wycofuje się z tej inwestycji i władze mogą same ją zrealizować. Nie będziemy robić żadnych przeszkód, co więcej, jesteśmy gotowi przekazać miastu całą dokumentację i wykonać jeszcze projekt wykonawczy i budowlany, a po stronie miasta zostałoby już tylko wykonanie. Na prace związane z przebudową stadionu wydaliśmy już około miliona złotych – komentuje Marcin Animucki, prezes zarządu KS Widzew Łódź.

W ramach już zrealizowanych prac przygotowawczych do inwestycji, Widzew zlecił opracowanie analizy finansowej firmie Cushman&Wakefield i opracował koncepcję finansową obiektu na 19 tys. miejsc.