- Oczekuję propozycji na stworzenie miejsca, gdzie będą odbywały się kameralne koncerty, spotkania i wystawy - mówi Joanna Rakowska, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 14.

Kawiarnia Artystyczna została zaprojektowana przez znanego architekta łódzkiego Marka Janiaka z Fundacji Ulicy Piotrkowskiej.

Przez kilka lat kawiarnia była miejscem, gdzie pabianiczanie uwielbiali się spotykać. Na wolny stolik w weekend nie można było liczyć, gdy kawiarnię prowadziła Joanna Leowska. Ostatnim, który zgasił światło, był Kuba Nowak, który prowadził tu JazzBassCafe. Swój klub przeniósł do kamienicy przy 3 Maja.

Kawiarnię zamknął poprzedni dyrektor MOK - Radosław Żurawski i urządził tutaj studio telewizji Pro-MOK. 

- Chciałabym, żeby najemca ożywił to miejsce - mówi Rakowska. - Kawiarenka powinna być czynna w ciągu dnia, a w weekendy na pewno wieczorami. Będzie można podawać tutaj alkohol.

Komisja zbierze się w ciągu 7 dni i zaprosi wszystkich składających oferty na rozmowy.

Oferty w zamkniętych kopertach z napisem „Oferta konkursowa na wynajem kawiarni” mogą składać osoby fizyczne i prawne do 28 lutego w sekretariacie Miejskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Kościuszki 14 w godzinach 8.00 – 16.00.