Pabianiccy kryminalni zatrzymali 30-letniego zgierzanina, który grożąc pobiciem wymusił od 25-letniej kobiety ponad 18 tysięcy złotych.
Zgierzanin od kilku miesięcy ogłaszał się w na falach eteru. Chciał poznać „panią w wieku 20-45 lat, stan cywilny – bez znaczenia” i oczekiwał na propozycje.
We wrześniu 2009 roku na jego ogłoszenie odpowiedziała 25-letnia zgierzanka, kontaktując się z nim telefonicznie. Mężczyzna już na pierwszym spotkaniu wzbudził jej zaufanie. Oczarował kobietę, podając nieprawdziwe informacje na swój temat.
Czar prysł podczas kolejnego spotkania w Pabianicach. Mężczyzn zażądał, by kobieta wypłaciła z banku ponad 18 tysięcy złotych. Groził jej pobiciem. Po otrzymaniu pieniędzy, zerwał kontakt.
W tym czasie babcia poszkodowanej, stwierdzając brak gotówki na koncie i dowiedziawszy się, w jaki sposób została ona wypłacona, powiadomiła policję.
Kryminalni przez kilka miesięcy ustalali personalia sprawcy, bo poszkodowana nie potrafiła podać rysopisu mężczyzny. 30-latek został w końcu zatrzymany i wkrótce odpowie za wymuszenia rozbójnicze. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Zgierzanin zwrócił poszkodowanej kobiecie znaczną część wymuszonych pieniędzy. Pozostałą kwotę zobowiązał się oddać w najbliższym czasie.