Policjanci zatrzymali ją 25 września około godziny 20.30 na ul. Popławskiej. Wezwała ich właścicielka forda focusa, która natknęła się wcześniej na pijaną kierującą na ul. Wajsówny. 58-latka zajechała jej drogę fordem k, zarysowała mu karoserię i pojechała dalej. Poszkodowana nie odpuściła i ruszyła w pogoń za piratem drogowym.

58-latka zatrzymała się na ul. Popławskiej. Przyjechała policja. W czasie kontroli policyjny alkomat wykazał w jej organizmie ponad promil alkoholu. Okazało się też, że zgodnie z sądowym zakazem nie powinna wsiadać za kierownicę.

- Pabianiczanka odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, a także za prowadzenia samochodu wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione czyny grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności – poinformowała podkom. Ilona Sidorko z pabianickiej komendy policji.

Ford focus nie był jedynym autem, który tego dnia ucierpiało przez pijaną kobietę. Podczas swojej podróży przez Pabianice uszkodziła też pięć zaparkowanych samochodów.

Losem 58-latki zajmie się sąd.