36-letnia pabianiczanka mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie opiekowała się swoim 5-miesięcznym synem. O zdarzeniu 11 maja poinformowali świadkowie, którzy zauważyli dwie nietrzeźwe kobiety prowadzące  ulicą Moniuszki wózek z dzieckiem. Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 17.00.

Interweniujący funkcjonariusze zauważyli we wskazanym miejscu dwie kobiety, które chwiały się na nogach, a kontakt z nimi był znacznie utrudniony. Jedna z nich okazała się być matką 5-miesięcznego chłopca, który znajdował się wewnątrz prowadzonego przez nią wózka. 36-latka była kompletnie pijana. Miała przy sobie alkohol, ale nie posiadała jedzenia dla swojego dziecka.

Niemowlę zostało przekazane zespołowi ratownictwa medycznego i przewiezione do szpitala. Mundurowi zatrzymali nieodpowiedzialną matkę. Również jej koleżanka spędziła noc w policyjnym areszcie. O sprawie został powiadomiony sąd rodzinny, który zadecyduje o dalszym losie dziecka. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają również pabianiccy policjanci.

- Apelujemy o reagowanie na przypadki przemocy lub zaniedbania wobec dzieci, seniorów oraz osób z niepełnosprawnością. Wystarczy powiadomić służby powołane do interweniowania w takich przypadkach. Natomiast w pilnych sprawach, gdy zagrożone może być życie lub zdrowie, należy interweniować, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 -mówi sierż.szt. Agnieszka Jachimek.