Do wypadku doszło około godziny 15.00 na wysokości Pawlikowic.

Ustalono, że w czasie wyprzedzania kolumny samochodów funkcjonariusz stracił panowanie nad maszyną - służbową hondą -  i uderzył w barierę energochłonną.

Kilka minut po godzinie 15.00 na miejscu pojawili się ratownicy medyczni i policjanci z pabianickiej komendy. Przyjechali też strażacy. Niestety, motocyklisty nie udało się uratować. Lekarz stwierdził zgon o godz. 15.43.

Sierżant sztabowy Jakub Opieczyński miał 28 lat, z czego osiem poświęcił pracy w policji - ostatnio w wydziale ruchu drogowego naszej komendy. Od lat pasjonował się motocyklami.

- Wszyscy będziemy pamiętać go przede wszystkim jako dobrego człowieka. Pogodnego, uśmiechniętego, policjanta służącego ludziom. Jego tragiczna śmierć jest wielką stratą nie tylko dla najbliższych, ale całego środowiska policyjnego. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci – piszą na swojej stronie internetowej nasi policjanci.

W tych trudnych chwilach Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinspektor Sławomir Litwin oraz Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach insp. Jarosław Tokarski w imieniu policjantów i pracowników łódzkiego garnizonu policji, rodzinie i bliskim zmarłego składają najszczersze kondolencje oraz wyrazy głębokiego współczucia.