16 kwietnia w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie stworzenia Centralnego Portu Lotniczego w pobliżu Łodzi.
Do Urzędu Marszałkowskiego pojechał prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki i marszałek województwa łódzkiego Włodzimierz Fisiak. W Sali Konferencyjnej podpisali porozumienie z marszałkiem województwa mazowieckiego Adamem Struzikiem
- Chodziło głównie o deklarację, że faktycznie Centralny Port Lotniczy powstanie między Łodzią a Warszawą - mówi Marcin Nowicki, rzecznik prasowy marszałka. - I taką deklarację już mamy.
Jeszcze nie wiadomo kiedy ruszy budowa, ani gdzie dokładnie będzie zlokalizowany Centralny Port Lotniczy dla Polski. O tym zdecyduje Ministerstwo Infrastruktury. Wiadomo tylko, że będzie zlokalizowany między Łodzią a Warszawą w pobliżu Centralnej Magistrali Kolejowej oraz autostrady A2.
Koncepcja stworzenia Centralnego Portu Lotniczego dla Polski powstała na spotkaniu 6 grudnia 2007 w Warszawie. Wtedy zdecydowano, że utworzenie portu poza Okęciem będzie korzystne dla Polski. Lokalizacja między Łodzią i Warszawą w pobliżu Centralnej Magistrali Kolejowej i autostrady A2 zapewni sprawny i szybki dowóz pasażerów i towarów zarówno do lotniska, jak i do większych skupisk zaludnienia.