Wczoraj około godz. 20.40 doszło do groźnego wypadku na ulicy Jutrzkowickiej, przy skrzyżowaniu ze Świetlickiego. 

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że od strony Pabianic w kierunku Bełchatowa ulicą Jutrzkowicką jechało trzech rowerzystów. Za nimi ciemny, nieustalony dotychczas samochód.

- Jeden z cyklistów znajdował się przy osi jezdni, zamierzając prawdopodobnie skręcić w lewo w ulicę Świetlickiego, gdy kierowca auta podczas wyprzedzania zahaczył go prawym lusterkiem - relacjonuje nadkom. Joanna Szczęsna z KPP Pabianice.

20-latek stracił równowagę, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym w stronę Pabianic nissanem x-trail. Sprawca (kierowca ciemnego auta) odjechał w kierunku Bełchatowa. Rowerzysta z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do pabianickiego szpitala, a stamtąd do szpitala im. Kopernika w Łodzi.

Policjanci proszą osoby, które widziały to zdarzenie i mogą pomóc w ustaleniu sprawcy, o skontaktowanie się z funkcjonariuszem prowadzącym sprawę pod numerem telefonu 42 22 53 347 lub dyżurnym pabianickiej komendy tel. 42 22 53 301 lub 42 22 53 302.  Przydatne mogą okazać się nagrania z kamerek samochodowych.