Dziś Boże Ciało. Święto, podczas którego organizowane są procesje. W pabianickich kościołach pochody wiernych odbyły się przed południem. Msza razem z procesją trwa ok. 2 godzin. Wtedy do kościoła idą nie tylko wierni praktykujący, ale często również ci, którzy chodzą tylko od święta. 

Boże Ciało to jedno z najważniejszych świąt w Kościele katolickim. Jest to uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W Polsce obchodzi się je w czwartek po uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Jest to święto ruchome. Wypada zawsze 60 dni po Wielkanocy. Najwcześniej może przypaść 21 maja, najpóźniej 24 czerwca. W tym roku wypadło 26 maja. Na czele procesji niesiona jest zawsze monstrancja z Najświętszym Sakramentem. Uczestnicy przemarszu zatrzymują się przy 4 ołtarzach. Jest ich tyle, ilu ewangelistów. Na każdym przystanku odczytywany jest fragment jednej z Ewangelii. 

Procesje wyglądają pięknie. Idą w nich poczty sztandarowe i delegacje organizacji kościelnych, które niosą np. różaniec. Dziewczynki w ubraniach komunijnych sypią kwiaty. Jest wielu księży.

W kościele św. Mateusza procesja rozpoczęła sie o 11.00. Przeszła ulicami: Warszawską, Poprzeczną, Piotra Skargi, Sobieskiego na Stary Rynek. Wzdłuż trasy pochodu wierni dekorują okna i balkony.