Akcja „Bezpieczny weekend Boże Ciało 2017” trwała od 14 czerwca do późnych godzin wieczornych 18 czerwca. Od środy do niedzieli do północy policjanci na terenie powiatu pabianickiego odnotowali 16 kolizji oraz 4 wypadki drogowe, w których rannych zostało 8 osób. Do najpoważniejszego doszło 16 czerwca przed południem na trasie S8. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 54-letni kierujący oplem vivaro z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w bariery energochłonne, w wyniku czego elementy przerwanej metalowej konstrukcji wbiły się do wnętrza pojazdu. 6 osób podróżujących tym busem z obrażeniami trafiło do szpitali. Dwie najciężej ranne kobiety Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi i Sieradzu. Pisaliśmy o tym tutaj: http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/wypadek-s8-zablokowana.html

Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu też 8 osób kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Przykładem jest chociażby 54-latek, który mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, wjechał audi w znak drogowy, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. O jadącym w kierunku Pabianic uszkodzonym pojeździe policjantów powiadomili świadkowie. Pijany kierowca został zatrzymany przez policyjny patrol przy ul. Jutrzkowickiej.

Policjanci podczas długiego czerwcowego weekendu wylegitymowali niemalże 300 osób. Wobec 160 kierujących zostały nałożone mandaty karne głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości, niestosowanie pasów bezpieczeństwa, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Funkcjonariusze sporządzili 12 wniosków o ukaranie, w tym na 10 kierujących i 2 pieszych. Zatrzymali także 23 dowody rejestracyjne oraz 1 prawo jazdy za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.