Policjanci zatrzymali 22-latka, który ukradł kosmetyki z apteki w jednym z pabianickich marketów i podczas ucieczki poturbował ochronę. Sprawca odpowie za kradzież rozbójniczą.

W niedzielę po godzinie 15.00 do apteki  weszli dwaj młodzi mężczyźni. Farmaceutka obsługująca klientów nie zauważyła, jak z półki zniknęły trzy komplety kosmetyków wartych kilkaset złotych. Jeden ze sprawców ukrył skradziony towar pod kurtką i chciał niepostrzeżenie opuścić market. Ochrona sklepu postanowiła skontrolować klientów. Ochroniarze znali mężczyzn z wcześniejszych kradzieży. Ich niepokój wzbudziła nienaturalnie wypchana odzież.
Mężczyźni nie zamierzali wykonywać żadnych poleceń ochroniarzy. Podczas szarpaniny 22-latek poturbował pracowników ochrony, bijąc ich pięścią po głowie. Uciekając ze sklepu, zgubił schowane pod kurtką kosmetyki.
Policjanci przeglądając monitoring ustalili personalia 22-latka oraz jego 20-letniego kompana. Obaj znani są policji z notorycznych kradzieży sklepowych.
Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie starszemu z mężczyzn zarzutu kradzieży rozbójniczej. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.