Wkrótce rozpoczną się prace na Wiejskiej. Potrwają do połowy października. Zacznie się budowa oświetlenia ulicznego na odcinku od szpitala do ul. Miodowej. Pracownicy firmy P&K LED z Łodzi, która wygrała przetarg, ułożą linię kablową i postawią 16 kompozytowych słupów oświetleniowych z oprawami LED. Każdy ma 7 metrów wysokości.

– Koszt prac to 78.720 zł – informuje Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta miasta. – Czekamy na podpisanie umowy przez wykonawcę.

Na Wiejskiej będzie też nowy chodnik i ścieżka rowerowa oraz wyremontowane istniejące zjazdy.

– Zgodnie z projektem na odcinku ulicy o długości ok. 535 m - od Miodowej do projektowanego przebicia przedłużenia ul. Świetlickiego - po wschodniej części ul. Wiejskiej będzie budowana dwukierunkowa ścieżka rowerowa o nawierzchni asfaltowej, a równolegle do ścieżki rowerowej usytuowany zostanie chodnik z kostki brukowej betonowej do połączenia z istniejącym chodnikiem przy szpitalu – ujawnia Klimek. – Wyremontowane zostaną istniejące zjazdy na posesje przyległe do pasa drogowego ulicy Wiejskiej.

Oferty na wykonanie tych robót złożyły trzy firmy budowlane. Przetarg może zostać rozstrzygnięty jeszcze w tym miesiącu. Prace mają się zakończyć do 31 października.