Na stronie internetowej Starostwa Powiatowego (w zakładce "Organizacje pozarządowe") znajdziemy wykaz 28 organizacji, na rzecz których możemy przekazać 1% swojego podatku. Wystarczy w ramach rozliczenia rocznego na właściwym formularzu PIT wpisać wybrany KRS. Dlaczego warto to zrobić?

- Te środki to nie darowizna – przekonuje Arkadiusz Jaksa, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Pabianickiego. - Podatek i tak musimy zapłacić, więc wskazanie OPP nie zmienia nic w kwestii tego, ile swoich środków przekażemy fiskusowi. To tylko możliwość zdecydowania, jak ten podatek zostanie wykorzystany. Zachęcam do wspierania lokalnych organizacji.

Do zapoznania się i wybrania odpowiedniej fundacji lub stowarzyszenia zachęca również Zofia Kriger-Kozłowska. Kandydatka do Rady Miejskiej sama angażuje się we współpracę z organizacjami pozarządowymi m. in. ze Stowarzyszeniem „Jesteśmy tacy...”, które pomaga osobom niepełnosprawnym.

- Dobroczynność leży w naturze ludzkiej. Przekazanie 1% swojego podatku to najprostsza forma okazania wsparcia potrzebującym - podsumowała.

Od 4 lat Starostwo Powiatowe zachęca mieszkańców do wspierania organizacji z powiatu.

- W 2013 roku na rzecz 18 lokalnych organizacji przekazano 171.611 złotych. Ta kwota pochodzi z 3.295 zeznań podatkowych - mówi Krzysztof Habura, starosta pabianicki.