Po godzinie 6.00 czołowo zderzyły się dwa samochody: volkswagen golf i fiat croma (obydwa z pabianickimi tablicami rejestracyjnymi).

Stało się to na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z drogą gminną (przy wiatrakach). W wyniku zderzenia oba auta wpadły do rowu.

Co było przyczyną wypadku?

- Kierująca volkswagenem 41- latka wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustapiła pierwszeństwa 33- latce kierującej fiatem. Obie panie były trzeźwe - poinformowała podkomisarz Ilona Sidorko, rzecznik prasowy pabianickiej policji.

Gdy służby przyjechały na miejsce wypadku, podróżujący fiatem byli poza pojazdem. 

- W volkswagenie nadal siedziała kierująca. Była przytomna, ale w utrudnionym kontakcie – melduje starszy kapitan Michał Kuśmirowski z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej.

Przyjechało pogotowie ratunkowe. Sprawczyni doznała urazu kręgosłupa i głowy. Założono jej kołnierz ortopedyczny i przeniesiono na noszach do karetki.

Dwie osoby z fiata: kierowca i 8-letni pasażer, uskarżali się na ból w klatce piersiowej. Udzielono im pomocy medycznej. Troje poszkodowanych pojechało do trzech szpitali: Pabianickiego Centrum Medycznego, Centrum Zdrowia Matki Polki i szpitala Kopernika w Łodzi.

Przejazd przez Budy Dłutowskie był zablokowany w obu kierunkach - przez ponad dwie godziny. Straty oszacowano wstępnie na 15 tysięcy złotych.