Wielomiesięczne przygotowania i dziesiątki testów w KFC, a wszystko po to, by mogła wystartować wielka machina poszukiwań reprezentanta Polski na Mistrzostwa Świata w Karaoke, które odbędą się w październiku w Finlandii. KFC zapewnia uczestnikom świetną wspólną zabawę, która może być początkiem wielkiej kariery. Występ każdego kandydata do reprezentowania Polski będzie filmowany, a jego zapis występu zostanie umieszczony w serwisie youtube.com. Tam też odbędzie się głosowanie, w którym będą mogli wziąć udział wszyscy internauci. Im wyższą notę osiągnie dany film, tym większą ilość punktów zbierze zawodnik. Aby zapewnić równe szanse wszystkim uczestnikom, głosowanie w internecie rozpocznie się 6 kwietnia po zakończeniu eliminacji lokalnych. Głosowanie potrwa do 25 kwietnia.
Jak nazwa wskazuje, karaoke pochodzi z Japonii. Sam termin oznacza dosłownie „sama muzyka” i doskonale oddaje charakter tej zabawy, w której uczestnik śpiewa do puszczanej melodii. Słowa piosenki są wyświetlane na ekranie, a specjalna strzałka lub kolory prowadzą wykonawcę przez tekst piosenki. Pierwsze karaoke pojawiło się w latach 70-tych dwudziestego wieku. W Japonii karaoke jest typowym elementem piątkowych wieczorów spędzanych z kolegami z pracy i przyjaciółmi. Nad prawidłowym przebiegiem zabawy czuwa KJ, czyli karaoke jockey.
Od 2003 roku organizowane są Mistrzostwa Świata w Karaoke. Impreza co roku skupia coraz większą rzeszę fanów tej zabawy. Jak do tej pory Polacy nie odnieśli znaczącego sukcesu, choć regularnie startują w mistrzostwach. Eliminacje narodowe do mistrzostw odbywają się obecnie w 25 państwach na świecie.